Бидете курва за вашиот сопруг, вашиот маж

Кога ќе водите љубов чувствувате како самиот чин да бил создаден само за вас двајцата. Понекогаш тоа е долг секс полн со копнеж, гледајќи ја во очи додека влегувате и излегувате од неа, сакајќи да свршувате со часови, со денови. Па и дури кога сте двајцата уморени, лежејќи еден до друг се чувствува оној блескав жар кој тлее во вас двајцата. Наредниот пат е малку пожестоко. Пушење, лижење, влечење за коса, плескање по газ, гребење, секс кој ќе ве остави без здив и ќе ве испоти. Ви звучи познато? Се надевам

Како да имате добар анален секс

Аналниот секс е последното табу по кое многу жени копнеат. Покрај предупредувањата што следат, аналниот секс може да биде интересен, забавен, да доживеете интензивни чувства, доколку направите се како што треба. Ова што ќе го прочитате е базирано на мое лично искуство, со надеж дека ќе им помогне на некои луѓе да уживаат во оваа активност

Како да доведете жена до супер секси оргазам?

Најдете девојка која мастурбира. Ако сакате ова да го направите уште првиот пат кога ќе го примените, треба да започнете со девојка која не се плаши од големиот оргазам. Во превод, девојка што се трие. Од голема помош е доколку знае да изведе сопствен оргазам повеќе пати, но и не е задожително. Девојката која често доживува оргазми е само на неколку чекори оддалечена од можноста за доживување на повеќекратен оргазам. Без разлика дали тоа го знае или не, вие можеби сте човекот кој ќе ја упати во тоа

Како да мастурбирате дома

Значи, сакате да го пронајдете најдобриот начин за да имате секс, но проблемот е што не живеете сами т.е. живеете со некој друг, на пример со вашите родители ( да некои и на триесет годишна возраст сеуште живеат со своите родители ), или сте на колеџ и живеете со цимер, или имате цимер по крвно сродство (брат/сестра ). Не очајувајте, сепак ништо не е изгубено, сепак можете да доживувате вртоглави оргазми па дури и да има некој на соседниот кревет

Како да доживеете експлозивен оргазам

Не знам девојки за вас, ама јас сум имала секакви сексуални искуства со момци. Некои беа невини, некои добро упатени во целата работа, но сепак има некои работи кои едноставно недостасуваат. Да, ок е кога дечкото има голем пенис, но што прави со него – е тоа е веќе битната работа. Затоа девојки, ете некој совет од мене без разлика дали само ќе се мазите, галите, или ќе имате секс

Како да изразите почит кон својот маж

Ги сакам мажите. Начинот на кој се движат, нивната сигурност, начинот на кој со своите очи ги проверуваат параметрите на секој нов простор во кој влегуваат. Го сакам нивниот заштитнички став кон помалите и поранливите од нив. Ја сакам нивната добродушност и мекоста во нивното срце. Го сакам начинот на кој се фокусираат и насочуваат кон работите, поминувајќи многу часови се додека не пронајдат начин за соодветно решение, бескрајно фасцинантно

Бричење срамни влакна: Вториот најдобар начин!

За ова се потребни значителни вештини и пракса бидејќи е навистина опасна уметност. Како и да е, постојат уште старовремски бербери и мал број на луѓе како мене кои со нивна помош научиле како да употребат мазен жилет, па јас сакам да ги охрабрам сите што сакаат да се усовршат во бричењето да побараат совет од овие експерти и да ја усовршат техниката. Можеби изгледа лесна и проста работа но за квалитетно да се избричите потребно ви е следново

Тајната на привлекувањето – Прв дел

Во последно време сите зборуваат за „Тајната” (ако не сте слушнале за „Тајната” сеуште, веројатно сте биле многу зафатени, нели?) Но навратете се наназад во 80-тите кога најголема тема беше синдромот на „Супер Жена ”? Ми се чини дека овие „жешки теми” доаѓаат и си одат како бранови, нели? Но тоа е речиси природна прогресија во сооднос со нашата патријархална култура, ние сме два чекори напред, еден чекор назад

За денот на вљубените дамите избраа – Прв дел

Нели ви е преку глава од расфрлање мало богатсво секој Ден на вљубените, купувајќи цвеќиња, картички, чоколади? Ме доведува до лудило фактот, како може денот кој е створен за сите заљубени да биде ништо друго освен скап и комерцијализиран ден! Дали сакате на својот љубовник да му дадете нешто специјално и посебно оваа година, или нешто слатко и секси? Да, сите ние сакаме да ги разгалиме нашите љубовници за Денот на вљубените

Водич за одличен секс на плажа

Кога станува збор за прв секс, позата јавачка е идеална за секс на плажа. Тоа е кога девојката е над вас. Таа е одлична поза за на песок, а и имате прекрасен видик на се.Ако ја одберете оваа поза, и да наиде некој нема да биде големо изненадување. Во ваква поза најчесто можете да видите млади парови како лежат и кога немаат секс. Во оваа поза девојката ја води играта и таа ја има контролата над брзината и темпото на пенетрирање со тоа што може сама да се стимулира