Секси совети

Како да доведете жена до супер секси оргазам?

[et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

Како да доведете жена до супер секси оргазам?

 

Како да доведете жена до супер секси оргазам? Статијата како да доведете жена до супер секси оргазам е посветена на мажите кои се со отворен ум, а се во класата на оние кои сакаат да дознаат како да задржат една жена во фаза на оргазам во времетраење од пет до шест часа. Мислам на повеќе оргазми, еден по друг, со часови. Таа техника ја развив и ја применив кај шест жени. Можам да додадам дека по тој третман кој го имаа, повеќе не беа истите жени како порано.

Подготовка

Најдете девојка која мастурбира. Ако сакате ова да го направите уште првиот пат кога ќе го примените, треба да започнете со девојка која не се плаши од големиот оргазам. Во превод, девојка што се трие. Од голема помош е доколку знае да изведе сопствен оргазам повеќе пати, но и не е задожително. Девојката која често доживува оргазми е само на неколку чекори оддалечена од можноста за доживување на повеќекратен оргазам. Без разлика дали тоа го знае или не, вие можеби сте човекот кој ќе ја упати во тоа. Девојки, ако сакате некој да го стори ова за вас, треба да си ја исполнете домашната задача. Научете како да мастурбирате за да имате оргазам, станете зависни од него, потоа известете го партнерот дека сте подготвени за ова.

Одберете место. Температурата не е битна, но мора да бидете некаде каде што вие ќе бидете причината за да се покачи температурата на тоа место. Мала спална соба е добар избор, но најдобро е задното седиште во автомобил. Избегнувајте сауни, затоа што ќе мора да ја напуштите поради дехидрација. Трикот е да предизвикате девојката да се испоти, а притоа да не се прегрее. Направете ја нејзината пичка влажна и продолжете да ги лижете вагиналните усни.

Местото каде што ќе го изведувате ова задолжително е да не биде осветлено. Сите светилки треба да бидат угаснати. Знам дека сите мислите дека е посекси да се гледате, да воспоставите длабок контакт со вашите очи итн. Нo овде тоа не важи, девојките се она што се, ако таа почне да разбира што се случува, едноставно може да ја крене сопирачката и да го уништи доживувањето. Логично е дека знае дека тоа се твоите прсти таму, па затоа не треба да е важно, но логиката не е фактор за вечерва. Само верувајте ми, а доколку сакате, во наредните обиди слободно може да експериметирате. Исто така да не заборавам, нема музика, нема телевезија, нема играчки, масла и лубриканти.

Течностите за пиење мора да ви бидат на дофат. Под течности мислам на неалкохолни пијалоци. Ако планирате ова да го направите на вашата сакана девојка, најдобриот начин да го направите, е таа да не знае. Кога жените очекуваат дека треба да доживеат повеќекратен оргазам, тие ќе се трудат премногу и заради тоа ќе завршите со неуспех. Кога тоа не го очекуваат, тогаш можат само да се опуштат и да уживаат во тоа што имате намера да им го приредите.

Избудалете ја!

Пред да ја воведете вашата девојка во океанот на задоволствата, треба и вие да доживеете барем дел од тоа задоволство. Со други зборови, не можете да бидете во можност да и пружите на девојката да доживее оргазам доколку и вие самите не доживеете барем еден. Затоа само напред, задоволете го вашиот нагон и имајте секс.

Дополнителна придобивка од овој чекор, е што се ослободуваат вагиналните усни, ја навлажнувате пичката, се затегнува клиторисот и добивате подобро расположение за понатаму. Многу е важно да ја допирате додека имате секс. Дозволете нејзиното тело да се навикне на вашите раце и уста. Ова е клучно..

0017

Развивање на сцената

Имавте секс и сега не треба да се грижите дали таа имала оргазам или не. Многу сум сериозен за овај податок. Битно е вие да сте во расположение, а нејзиниот оргазам, без разлика дали го имала или не, ќе пристигне за кратко време. По сексот почнувате да ја милувате, милувате и милувате. Се надевам дека запомнивте – за времетраењето на сексот да ја допирате. Затворете ја вашата уста и прегрнете ја извесно време. Движете ги вашите прсти горе долу по нејзиниот стомак, лижете го нејзиниот врат, бакнувајте ги нејзините очни капаци. Една работа не треба да ја правите, а тоа е да ја скокоткате. Играјте си со нејзината коса, брадавици, милувајте ги нејзините гради.

Полека создадовте микрокосмос на страста. Одберете го правилниот момент за да преминете на генитална манипулација. Посетете ја вагина со вашиот прст или два. Во суштина не треба да брзате да доживее оргазам. Милувањето продолжува и не запира за време на процесот. Прстите се на нејзината вагина, а вие и го бакнувате вратот. Продолжете со јазикот кон градната коска, потоа под нејзините гради. Движете ги рацете по нејзините испотени колкови и торзо. Тоа што го барате се два до три оргазми во серија.

Како до супер оргазам?

Време е да ги составиме деловите. Девојката веќе има доживеано два-три оргазми. Сега почнувате повторно со умилкувањето. На девојката по оргазмот и е потребна пауза, но вие затоа ја галите и ја лажете дека ќе следува пауза, а ја започнувате следната рунда. Таа треба да биде отприлика по овој редослед:

 1. Завршивте со лижењето и триењето на пичката.
 2. Лежите покрај неа и ја милувате нежно.
 3. Бакнувајте го нејзиниот врат, лижете ја внатрешноста на увото, стискајте ги нејзините брадавици.
 4. Продолжувате со допирањето на вагината се додека не сврши.
 5. Полека го намалувате притисокот додека свршува и при крајот повторно го зголемувате за наредниот оргазам.

Сега таа е во состојба да доживее повеќе оргазми. Продолжете да ги градите оргазмите слој по слој. Не треба да ја ебете со вашиот пенис. Доколку го направите ова се ќе падне во вода. При секс, автоматски нејзиниот ум се пренасочува дека таа треба да ве задоволи вас.

Вие не верувате дека може да се изведе ова? Што можам да кажам? Нејзиното тело претставува еден нерв кој моли да биде надразнет, а вие можете да имате многу забава додека го дразнете. Ќе бидете изненадени на начинот на кој таа ќе реагира. Еве краток список на допири кои можат да ја доведат девојката до оргазам:

 1. Лижете ги вагиналните усни
 2. Допирајте ја вагината со прст
 3. Нежно грицкајте го или лижете го нејзиниот клиторис
 4. Шмукајте го клиторисот
 5. Лижете го внатрешниот дел од бутот
 6. Нежно притискајте го долниот дел на стомакот
 7. Лижете ги и грицкајте ги нејзините брадавици и вратот
 8. Направете различни комбинации со устата и рацете на нејзините уши.

Треба да и обрнете внимание. Доколку имате некои табуа, има прекрасни статии каде што ќе ви се разјаснат. Ова го правите за задоволство на девојката, па затоа би требало да експериментирате. Игнорирајте ги сите нејзини приговори додека го изведувате ова. Не бидете себични и задоволете ја вашата партнерка, сигурен сум дека по ваков третман во наредните денови девојката ќе ви пружи незаборавно пушење или ќе имате незаборавен секс. Едноставно по ова таа ќе се чувствува виновна и ќе се погрижи да го разгори вашиот сексуален живот.

Да ве предупредам. Супер оргазмот не е за нетрпеливи луѓе, вие треба да бидете трпеливи и решителни. Нема да се повредите доколку на некоја девојка и овозможите да доживее повеќе оргазми.

Прочитајте уште една интересна приказна: Првиот кур во анусот на Анастасија
И една исповед: За ова е створена вистинската љубовница
Секси совет: Како да доживеете експлозивен оргазам

 [/et_pb_text][/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]