Секси совети

Како да мастурбирате дома

[et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

Како да мастурбирате дома

 

Како да мастурбирате дома ? Значи, сакате да го пронајдете најдобриот начин за да имате секс, но проблемот е што не  живеете сами т.е. живеете со некој друг, на пример со вашите родители ( да некои и на триесет годишна возраст сеуште живеат со своите родители ), или сте на колеџ и живеете со цимер, или имате цимер по крвно сродство (брат/сестра ).

Не очајувајте, сепак ништо не е изгубено, сепак можете да доживувате вртоглави оргазми па дури и да има некој на соседниот кревет.

Најпрво, треба да имате приватност на местото каде што ќе го правите тоа. Тоа може да биде вашата соба, купатилото, или едноставно вашиот сопствен кревет.

Добро, најдовте место. Мој личен фаворит е мојата соба….па ако вратата во вашата соба се заклучува тоа е полн погодок.

Следно, осигурајте се дали со себе сте зеле кутија со влажни марамчиња, или ролна тоалетна хартија….ова ќе биде објаснето подоцна. Затворете ја вратата, ако се заклучува, заклучете ако не, и тоа е во ред.

Сега, најдете некое место каде што можете да легнете. Јас преферирам мојот кревет, но ми било возбудливо и убаво кога сум го правел тоа и на подот.

Ако не можете да ја заклучите вратата, тоа е во ред, легнете и фрлете ќебе на вас. Сега, најпосле сте сами. Ако нема никој дома наредните неколку саати, само опуштете се, па вие го имате целото време на светот.

0016

Отидете на вашето затскриено место, соблечете ги чевлите. Само чевлите засега, од останатата облека ќе се ослобободите постепено во минутите што следат.

Потоа легнете на креветот или на подот.

Ако имате доволно време, соблечете се целосно, соблекувајте се како што вие сакате, вадете парче по парче од вас се додека не останете наполно голи, или како моја сугестија оставете ја вашата долна тесна маичка на вас и ништо друго освен тоа.

Ако немате доволно време, само откопчајте ги вашите панталони и спуштете ги надолу заедно со вашата долна облека, нормално мора да го направите тоа за да имате пристап со раката до …знаете вие до што.

Ако сте маж, нежно земете го пенисот во вашата тупаница, и движете ја вашата рака полека нагоре и надолу во ист ритам. Ќе почнете полека да се возбудувате и ќе почне да ви се дига ( ќе достигнете ерекција ). Ова е добро, значи има проток на крв низ вашиот пенис, а со тоа вие се повеќе се возбудувате.

Ако сте жена, полека со прстите раздвојте ги вагиналните усни и проверете дали сте навлажнетеи. Ако се обидете ова да го правите, без претходно да бидете навлажнети, може да биде болно за вас, зошто кожата е сува и е осетлива на допир.

Откако ќе се навлажните нежно со прстите почнете да продирате во внатрешноста на вашата вагина, а потоа полека поминете преку клиторисот ( важат истите правила и за девојките, покријте се со нешто ако има некој дома, ако сте потполно сами заклучете се или затворете ја вратата за секој случај, може во меѓувреме да се врати некој порано дома ). Играјте си со вашата вагина како што сакате и на оној начин на кој вие се чувствувате удобно.

Ќе се чувствувате навистина добро, и навистина, навистина возбудени. Опуштете се и мислете на нешто што ви го крева адреналинот и ве возбудува (дечко, девојка или што и да ве возбудува ) и оставете ја вашата рака да продолжи да работи.

Во одреден момент ќе почувствувате пулсирачко чувство во стомакот….тоа е добро. Засилете го ритамот на движење и ќе ви надојде тоа оргазмично чувство.

Момци: Ако носите кошула, маичка или било што на вас, земете неколку влажни марамчиња и наредете ги околу вашиот пенис, за да го спречите нередот кој што може да го предизвика вашата ејакулација ( вашата сперма ).

Девојки: Истото важи и за вас, без разлика што вие нема да имате проблеми со надворешната ејакулација како мажите, но сепак поради хигиена добро е покрај вас да имате влажни марамчиња, и убаво да поминете по вашата вагина откако ќе ејакулирате.

Откако ќе се исушите, облечете ги пантолоните или без разлика што и да носите. Искористените влажни марамици, или тоалетна хартија веднаш исфрлете ги во ѓубре.

Откако ќе се ослободите од доказите, измијте ги вашите раце во мијалникот, онолку добро колку што ви беше оргазмот.

Среќна игра!!!

Прочитајте уште една интересна приказна: Мојата другарка и нејзиниот сопруг
И една исповед: Како почнав да сакам голем кур?
Секси совет: Како да изразите почит кон својот маж

 [/et_pb_text][/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]