Секси совети

Како да имате добар анален секс

[et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

Како да имате добар анален секс

 

Статијата како да имате добар анален секс е напишана од хетеросексуален маж, па затоа доколку не ви се допаѓа „таа“ слободно сменете го во „тој“.

Аналниот секс е последното табу по кое многу жени копнеат. Покрај предупредувањата што следат, аналниот секс може да биде интересен, забавен, да доживеете интензивни чувства, доколку направите се како што треба. Ова што ќе го прочитате е базирано на мое лично искуство, со надеж дека ќе им помогне на некои луѓе да уживаат во оваа активност.

Анатамоски основи

Мора да разбереме дека задникот не е само построга пичка. Вагината може да се растегне и да се приспособи на секоја дебелина, ткивото на ректумот не е такво и претставува еден од најделикатните делови на нашето тело. Задникот не би требало да се растегнува и не се подмачкува сам. Овој, последниов дел, е многу важен. Престанете да се надевате дека се е како на порно филмовите. Само плунка на вашиот кур и се ќе биде во ред, или малку пренесување на сокот од пичката на анусот е доволно да се бори со „прстенестата операција“.

Колку за информација, во порно индустријата не користат тубички лубриканти по 100 ml, туку употребуваат цели канти. Размислете, некогаш е болно исфрлувањето на непотребните материи преку дебелото црево, а замислете да пенетрирате на тоа место само со плунка.

Кондоми

Ако употребувате кондом, избегнувајте ги кондомите што се премачкани со спермициди. Треба да обрнете внимание на кондомите кои содржат бои, ароми, мириси и шеќери. Задникот е место кое можете лесно да го изиритирате. Иако употребувате кондоми, задолжително користете лубриканти на водена база и тоа многу.

Ако не користите кондоми, под претпоставка дека се е убаво проверено, чисто, и двајцата немате некои вируси за да си ги споделите меѓу себе, јас би ве советувал да користите маслени лубриканти. Верувале или не, чистиот анус има помалку бактерии отколку просечната уста.

0018

Подготовка

Значи, во 21 век сме, секаде има интернет и можете многу работи да си порачате. За чистење на анусот има посебни пумпи со кои можете тоа да го направите. Немојте да мислите дека тоа е нешто чудо. Тоа е постапка која треба да ја направите и да ја сметате како ваш ритуал. Бањата е идеалното место за оваа активност. За чистење на анусот користете разреден гел за капење за бебиња.Откако ќе го завршите овај ритуал треба да знаете дека анален секс може да имате само доколку партнерот ви е опуштен. Доколку партнерот е исплашен, не може да се отпушти анусот. Ова е слично како кога сте многу возбуден да се обидете да го намалите вашиот пулс. Аналниот секс не треба да се изведува насилно и упорно. Затоа масирајте, галете, по извесно време можете да пробате да пенетрирате со прст. И во тој случај треба да употребите многу лубрикант. Јас лично, не користам прст, туку Butt plug (затнувач за газ). Оваа играчка ја има во секој секс шоп во различни големини, екстремно е ефтина, исто како и пумпата за чистење на анусот. Причината зошто не користам прсти за анална пенетрација, е затоа што ноктите на прстите треба да ви бидат добро средени. Анусот не е место каде што треба да гребнете и да направите некоја минијатурна раничка, тоа е место од каде ги исфрлуваме нашите отпадоци, затоа треба да го оставиме без никаква раничка.

Пенетрација

Подготовката е направена и сега е големиот момент. Таа ви кажува дека може да пробате. Прво треба да ставите лубрикант на пенисот, а уште подобро е доколку ја натерате партнерката да ви стави. Со ова ја зголемувате сексуалната желба кај двајцата. Пенетрирањето на пенисот во анусот треба да се одвива полека. Треба да го лизнете главчето, откако ќе го направите ова, се е полесно. Не треба веднаш да пенетрирате, оставете некој момент анусот да се прилагоди на вашата дебелина. Битно е партнерката да ја информирате дека за време на пенетрацијата пожелно е да турка на надвор. Со ова таа не може да исфрли ништо, само придонесува за ширење на дупката. Почуствувајте ги нејзините мускули околу вашиот пенис. Важно е да запомнете дека треба да имате добра комуникација. Одете директно напред, не се обидувајте да бидете фенси со пенетрацијата. Не треба главчето на пенисот да го вадите надвор, доколку го правите ова прв пат. За понатаму, вадењето на главчето при пенетрација ќе ви ја разгорува страста.

Во овај момент свршувањето не е проблем доколку сте како мене. Свршувањето е проблем кај жените затоа што аналниот секс е прилично брз. За да ја задоволите партнерката треба да и го стимулирате клиторисот. Ова стимулирање можете да го направите со рака, или пак да користите некој вибратор за надворешно или внатрешно стимулирање. Грицкање на вратот, стегање на рамењата, чешкање на грбот, играње со брадавиците и градите само ќе и помогнат и таа да има оргазам. Доколку го направите ова, ќе ви биде дозволено повторно да имате анален секс, а во спротивно ќе ви треба време за повторно да ја убедите.

Откако ќе завршите со вашата авантура, не бегајте веднаш, останете да зборувате, да се милувате, дури и можете вашиот омекнат пенис да го оставите внатре затоа што нема каде да избега. Следува едно добро капење и супер опуштање.

Прочитајте уште една интересна приказна: Сакам да ми свршиш во анус
И една исповед: Големината не е се но јас сакам голем кур
Секси совет: Како да мастурбирате дома

 [/et_pb_text][/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]