Секси совети

Бидете курва за вашиот сопруг, вашиот маж

[et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

Бидете курва за вашиот сопруг, вашиот маж

 

Во светот не постои ништо толку опојно, моќно и мотивирачко како една нова романса.Тоа е светлина и топлина од сонцето, тоа е воздух, тоа е се… и многу повеќе. Без разлика на вашата физичка возраст, новата љубов ве прави да се чувствувате толку свежо и позитивно, просто како дете во продавница за бонбони. Дури и подобро. Тоа го подобрува секој аспект од вашиот живот. Ве тера да се запрашате што беше сета таа врева околу работата, пријателите или проблемите со автомобилот. Ништо од тоа не е важно. Ова е ваше време под сонцето, да заблескате во комплетен сјај и едноставно да зрачите. Се е забавно повторно, се е ново и блескаво. Иднината е полна со ветувања и доза на еуфорија. Ќе се борите за таа љубов, ќе умрете за таа љубов – за него, за неа. Мислите дека претерувам? Бидете курва за вашиот сопруг, вашиот маж

Сексот кој е во сржта на таа нова романса е како дар од небото. Најголемиот дар. Бакнувањето трае со часови. Нејзиниот мирис е доволен да ве возбуди. Нејзината коса, нејзината кожа, нејзините очи. Секој збор што излегува од нејзината уста е откровение за вас. Кога ќе водите љубов чувствувате како самиот чин да бил создаден само за вас двајцата. Понекогаш тоа е долг секс полн со копнеж, гледајќи ја во очи додека влегувате и излегувате од неа, сакајќи да свршувате со часови, со денови. Па и дури кога сте двајцата уморени, лежејќи еден до друг се чувствува оној блескав жар кој тлее во вас двајцата. Наредниот пат е малку пожестоко. Пушење, лижење, влечење за коса, плескање по газ, гребење, секс кој ќе ве остави без здив и ќе ве испоти. Ви звучи познато? Се надевам.

А сепак, кај повеќето луѓе со текот на времето жарта се згаснува. Работата, децата, куќата и милион други работи кои го сочинуваат животот и вашето секојдневие можат да бидат пекол за страста, копнежот на целиот тој сјај на задоволство и удобност. Долгите ноќи и скокотливите утра исполнети со маратонски секс ќе се претворат во 5 минутен брзински секс со бакнеж во образ за добра ноќ потоа. Еднаш неделно… можеби.

Освен ако не сте изроди како нас. Се движите низ вашите години 20-ти, 30-ти, 40-ти и натаму, со истите потреби, истата страст и желби. Си легнувате со мисла за секс, се будите тврди или влажни (момци, ако се будите и со тврд кур и влажни можеби треба да посетите уролог). Ви треба тоа повеќе од било кога и ако е доволно силно и запоставено подолго време, ќе го направите тоа каде и да било, дома или не. И ако тоа е вистинската личност, верувајте ми ќе се вљубите толку силно што ништо не ќе може да го запре тоа.

Ви благодарам што читавте дотука и ми дадовте време да стигнам до мојата главна тема. Како маж, пишувам од машка гледна точка, но чувствувам дека мислењето е универзално. Ако сте како што реков, изроди како мене, што повеќето од нас се, вашата ненаситна желба да најдете компитабилност со некој е надмоќна. Ако сте го имале тоа во одреден период со вашата партнерка (жена, девојка, или што и да ви била) имате шанса тоа да го вратите повторно. Ако никогаш не сте го искусиле тоа, а двајцата сакате, ќе ви помогнам со неколку совети или подобро би било да ги наречам искуства.

Ако едниот од вас е сексуален фанатик, а другиот не, тоа не значи дека никогаш нема да биде, дека тој пат што сте го одбрале не води никаде. Или ќе го правите она што ве прави среќни или ќе се научите да живеете без истото. А или Б. Не постои опција В.

0019

Забелешка: голема страст и секс е акција, а не зборување (да не се разбереме погрешно тука, зборувањето за време на секс е жешко. Сум кажал и сум слушнал многу незаборавни работи за време на секс како: Стави ми го… стави ми го… појако… посилно… побрзо… еби ме…еби ме само така… Ова не е она на кое што мислам). Тоа што сакам да го кажам, е ветувањето на вашиот љубовник за одличен секс е некорисно исто како и приказните за сексуалните доживувања во младите години или во претходните врски. Тоа ти е како хамбургер без месо, или корнет без сладолед. Со тоа не се постигнува ништо друго освен што се зголемуваат сексуалните апетите и вие се чувствувате се повеќе фрустрирачки. Зборувајте или правете – направете си избор.

Како ќе го направите тоа? Како можете да ја препознаете страста во очите на вашиот љубовник? Навратете се на чувствата, донесете ги работите до следното ниво – нешто што можеби не сте го постигнале дотогаш.

Верувајте ми не е до изгледот, губење на 10 килограми вишок или правење специјални припреми и подготовки. Повеќето од нас не висат на совршената модна писта. Ниту пак жените сакаат набилдани и мускулести мажи. Како да ви го кажам ова на нежен начин девојки? Бидете курви. Едноставо мажите сакаат да имаат секс со жени кои сакаат да бидат ебени. Тоа е навистина толку едноставно.

Јас не мислам да го ебете поштарот кога ќе се појави на вратата (еј, јас не осудувам и нему му е потребна љубов исто така). Јас не мислам да се облекувате и да се однесувате по некој низок животен стандард во јавност. Јас мислам дека нема ништо пожешко, НИШТО ПОЖЕШКО, од професионалност на работното место и сексуално чудовиште во спалната соба. Кога фустанот паѓа надолу, косата се распушта, светлата се затемнувааат, ахх… што се ќе си правите еден на друг, нормално под вистински околности. Тоа може да ви го смени животот.

Но, можеби ќе се запрашате, како да направам толку драстична промена и мојот партнер, да ме сфати сериозно? Што поточно сакаш да ти правам? Кои се правилните пози што треба да ги направам? Сега ќе ви одговорам директно (само вие бидете смирени). Едноставно е, ова е игра на улоги, вие треба да ја изиграте својата улога. Дали не посакувавте отсекогаш да станете актерка? Еве ви ја вашата шанса.Првиот дел е шминката. Се сеќавате кога вашата мајка ви кажувала да не претерувате и да не ставате премногу сенка на очите, маскара, кармин и пудра? Па, во овој случај можете да ставите колку што сакате. Направете драматичен изглед. Нагласете ги вашите светли очи, меки усни и румени образи. Ако погледнете било кој светски познат супермодел кој е без шминка, ќе видите дека таа изгледа како и секоја друга жена со убави особини. Но, со вистинска шминка таа изгледа перфектно. Вие можете да го направите истото. Вториот дел е облеката. Секој има различни облини, но јас би рекол битно е да се нагласи убавото. Големи гради (Бог те благословил)? Облечете нешто што ги подига и прави неодоливо деколте. По можност со слика за мене да видам како изгледате… хаха! Долги нозе? Чорапи со чипкани жартели. Долга коса? Пуштете ја. Кратка коса? Хмм… пуштете ја да ви порасне. Долга темна коса и големи гради? Сериозно не постои продавница која нуди облека со која вие нема да го зашеметите. Третиот дел е мирисот.Оберете некој добар, некој нов. Има нешто кај новиот мирис кој не излудува. И за да го дополнам третиот дел би го додал и депилирањето. Нема ништо поубаво од мазна пичка, да бидеме јасни. Сега, ви преостанува да ја изиграте улогата како секоја добра актерка. Не го уништувајте ликот на средина на сцената.

Видете, сте ја играле истата улога толку долго време, што вашиот љубовник го знае развојот на дејствието напамет. Можеби сега е време да го измените тоа целосно.

Замислете: “Дојди тука миличок. Клекни на колена за мене. Дали чувствуваш како мирисам? Дали го чувствуваш мирисот на мојата пичка? Дали сакаш… дали сакаш да ја пробаш? Да ја почувствуваш колку е мека на твоите усни? Направи ме да полудам, направи да ти свршам на јазикот. Лижи ја мојата пичка се додека не стенкам толку јако, јас ќе си ги фаќам моите бујни цицки и ќе го чекам твојот тврд кур во мене…

Сфатете го овој дел многу сериозно. Вие не сте онаа иста личност која тој е навикнат да ја гледа кога ќе се врати дома. Направете нешто различно. Купете вибратор и дозволете му да гледа како се доведувате сами до врвот на задоволството. Потоа гледајќи го во очи, излежете си ги своите сокови од вибраторот. Покажете му се на различни начини, дајте му простор да ве доживее на поинаков начин. Наместете се во кучешка поза и залепете го својот газ на неговото лице (имате храброст?). Премачкајте го прстот со лубрикант и полека ставајте си го и вадете го од газето додека го гледате во очи и полека замижувате.

Купете порно филм и натерајте го да го гледа со вас. Ова зе мене е класика, никогаш не би ми здодеало, не постои нешто постимулирачки отколку заедно да гледате други двајца како се ебат. Откако ќе се возбуди, по неполна минута турнете му ги пантолоните и изненадете го со вашите орални способности. Дали вашата канцеларија работи за време на викенди? Повеќето се затворени за викенд. Однесете го со вас под изговор дека треба да земете нешто. Штом стигнете, веднаш спуштете се на колена и почнете да го цицате неговиот кур. Наведнете се над бирото, свртете ја вашата глава накај него и кажете му стави ми го одзади, сакам да го почувствувам цел во мене. Различните пози се секогаш добредојдени.

Ова едноставно не сте вие? Направете да сте. Направете промена. Нека мисли дека сега сте друга личност во кревет. Вие сте. Треба да бидете. Видете, постојат веројатно стотици сценарија кои можам да ги смислам и да ги напишам. Фантазии, игра на улоги, ропство и врзување, нежна љубов – но доволно е тоа што го направив. Се што сакам да ви кажам е да се потрудите да го одржите вашиот сексуален живот сега и засекогаш и ќе направите некои измени на правилата во вашата спална соба. Вашиот сопруг е откачен, а вие не, тоа е добро затоа што вие можете да ја извадите од себе вашата откачена страна. Ако вие не превземете чекор ништо нема да се измени. Тој ќе си биде сосема здоволен со неговите игри, риболов, размислувањето како да заработи повеќе пари.

Мажи, истото важи и за вас. Можеби ќе сакате да ги негирате можностите дека онаа што ја сакате може да наиде на некој кој е толку посебен и ќе може да и го даде сето она што за вас двајца е далечно минато и спомен. А една од овие далечни спомени можете да бидете вие. Можеби. Од каде може јас да знам? Има многу луѓе кои можат да ви заѕвонат на вратата, ама навистина јако. Верувајте ми, јас едноставно тоа го знам.

Прочитајте уште една интересна приказна: Ме погали по влажната пичка
И една исповед: Пушење кур моја специјалност
Секси совет: Како да доведете жена до супер секси оргазам?

 [/et_pb_text][/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]