Секси совети

Како да доживеете експлозивен оргазам

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″][et_pb_row _builder_version=”4.4.7″ global_module=”297610″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_image src=”https://libido.com.mk/wp-content/uploads/2020/06/baner-naslovna-audio-ispoved.jpg” url=”https://libido.com.mk/product/audio-prikazna-ljubov-kon-mladiot-sosed/” align=”center” _builder_version=”4.4.7″ vertical_offset_tablet=”0″ horizontal_offset_tablet=”0″ z_index_tablet=”0″ box_shadow_horizontal_tablet=”0px” box_shadow_vertical_tablet=”0px” box_shadow_blur_tablet=”40px” box_shadow_spread_tablet=”0px”][/et_pb_image][et_pb_text _builder_version=”4.4.7″ vertical_offset_tablet=”0″ horizontal_offset_tablet=”0″ link_option_url=”https://libido.com.mk/product/audio-prikazna-ljubov-kon-mladiot-sosed/” z_index_tablet=”0″ text_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” text_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” text_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” link_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” link_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” link_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” ul_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” ul_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” ul_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” ol_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” ol_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” ol_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” quote_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” quote_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” quote_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” header_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” header_2_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_2_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_2_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” header_3_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_3_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_3_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” header_4_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_4_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_4_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” header_5_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_5_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_5_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” header_6_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_6_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_6_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” box_shadow_horizontal_tablet=”0px” box_shadow_vertical_tablet=”0px” box_shadow_blur_tablet=”40px” box_shadow_spread_tablet=”0px”]

НАЈНОВО! Mрсна секси аудио исповед во МП3 формат: Љубов кон младиот сосед.
Текстот го чита оригиналната Госпоѓа Петрова!
Слушнете инсерт на овој линк:
Ако сакате да ја купите исповедта за само 30 денари кликнете тука.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”]

Како да доживеете експлозивен оргазам

 

Не знам девојки за вас, ама јас сум имала секакви сексуални искуства со момци. Некои беа невини, некои добро упатени во целата работа, но сепак има некои работи кои едноставно недостасуваат. Да, ок е кога дечкото има голем пенис, но што прави со него – е тоа е веќе битната работа. Затоа девојки, ете некој совет од мене за тоа како да доживеете експлозивен оргазам без разлика дали само ќе се мазите, галите, или ќе имате секс.

Подготовки, подготовки и многу подготовки!

Подготовките за секс се исклучително важни. Многу е подобар сексот кога сте расположени за истиот и тоа многу пред да се случи целата работа. Затоа пригответе си ги рацете, ако имате вибратор или други секси помагала и почнете да се спремате.

Наполнете ја кадата. Запалете миризливи свеќи или стапчиња со мирис на ванила, мошус или нане – миризби кои најмногу ја стимулираат жената. Легнете во кадата со испружени нозе и само лежете. Не се оптоварувајте со ништо, дозволете да испарат сите мисли од вашата глава. Почувствувајте ја топлината на водата меѓу вашите нозе. Почнете да си играте со градите. Нежно допирајте ги со врвовите на прстите без да ги допирате брадавиците. Почнете од надворешната страна и со бавни, кружни, лесни движења полека доаѓајте кон центарот. По неколку минути игра, конечно, допрете ги брадавиците. Нежно тријте ги меѓу прстите. Ќе забележите како стануваат се потврди и поцврсти. Ако сакате малку погрубо, штипете ги и влечете ги посилно, но не се возбудувајте до толку за да свршите во почетната фаза. Играјте си така неколку минути.

0009

Следното нешто кое треба да го направите вклучува и туш, односно оној дел кој изгледа како слушалка и по можност со контролирање на млазот вода. Ако немате, ќе ви ја објаснам подоцна алтернативната верзија. Значи, ја земате слушалката, ја ставате меѓу нозете и го местите млазот вода по можност на пулсации. Играјте си така, движејќи ја слушалката од клиторисот до вагината. Секој пат кога ќе помислите дека не можете повеќе да издржите и дека доаѓа оргазмот, поместете ја слушалката од вас околу триесет секунди. Кога ќе се смирите од возбудата, продолжете повторно. Играјте си така се додека не стигнете до фаза кога веќе не можете да издржите. Е тогаш исклучете ја водата и излезете од кадата.

Алтернативната верзија на ова е малку можеби посложена за исполнување, но не грижете се. Можеби треба малку повеќе флексибилност на телото, но ако не успеете од прв пат, не е страшно, ќе успеете наредниот пат. Значи ја празните кадата, може да оставите еден прст вода колку да ви е топло на газето. Ја пуштате чешмата во кадата да тече и ја прилагодувате водата на температура која ви одговара. Ако е многу жешка – ќе се изгорите, ако е ладна – ефектот нема да биде тоа што треба да биде. Се доближувате со газето најблиску што можете до чешмата, значи се лизгате по кадата и гледате да се наместите така што млазот вода од чешмата да паѓа точно на клиторисот. Пробајте како ви е згодно, со нозете качени на работ од кадата, раширени…само не заборавајте да си правите потпора со рацете да не се лизнете. Значи важат истите правила, немојте да свршувате сега, чувајте се за покасно кога ќе имате секс. Кога ќе стигнете до точката кога не можете повеќе, излезете од кадата и завиткајте се во топла крпа или бањарка.

Е сега, ако треба некаде да излегувате по овој третман, облечете нешто што ве прави да се чувствувате неверојатно секси. Дали тоа ќе биде супер секси долна облека под фармерки и блуза, или пак ќе носите фустан, па слободно бидете гола под него. Било што, само да се чувствувате секси и стимулирана цело време. Понесете си со себе некоја играчка како вибро јајце, мало вибраторче, некој друг стимулатор на клиторис, нешто што нема да се забележува. Ако немате, или не сакате да носите такви работи, едноставно стимулирајте се со рацете, кога и да имате можност, барем неколку секунди. Битно е постојано да сте во фаза на возбуда.

Кога ќе се вратите дома, буквално испружете се на местото кое е најрелаксирачко за вас. Јас ја преферирам спалната. Ако е уште ден, користете ја дневната светлина, не затемнувајте целосно. Ако не, запалете светло, но не премногу силно, може некоја странична светилка или свеќи ако тоа ви прави релаксирачка атмосфера. Соблечете се гола и почнете ја играта што ви ја објаснив погоре. Прво започнете со вашите гради, па грабнете играчка и стимулирајте го клиторисот, кога веќе не можете да издржите, пратете му порака на партнерот што точно сакате од него и што ќе му правите. И чекајте да дојде.

Кога ќе пристигне партнерот, гледајте да го доведете во состојба на возбуда како вашата. Значи малку загревање, предигра, и кога веќе е дојден клучниот момент, легнете на грб, ставете перница под газот и со нозете обвиткајте го вашиот партнер. Не дозволувајте му првите минути да пенетрира целосно во вас. Само малку, многу малку, само со главчето на пенисот. Е кога веќе вистински не можете веќе да издржите, препуштете му ја на партнерот власта да ве јавне силно, длабоко и страсно се додека вашето (а и неговото) тело не го раздрма силен, експлозивен оргазам. Препуштете се на чувството и уживајте!

Прочитајте уште една интересна приказна: Подарок вибратор за сопругата
И една исповед: Ебење со американски кур
Секси совет: Прстен за пенис

 
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.7″ global_module=”297610″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_image src=”https://libido.com.mk/wp-content/uploads/2020/06/baner-naslovna-audio-ispoved.jpg” url=”https://libido.com.mk/product/audio-prikazna-ljubov-kon-mladiot-sosed/” align=”center” _builder_version=”4.4.7″ vertical_offset_tablet=”0″ horizontal_offset_tablet=”0″ z_index_tablet=”0″ box_shadow_horizontal_tablet=”0px” box_shadow_vertical_tablet=”0px” box_shadow_blur_tablet=”40px” box_shadow_spread_tablet=”0px”][/et_pb_image][et_pb_text _builder_version=”4.4.7″ vertical_offset_tablet=”0″ horizontal_offset_tablet=”0″ link_option_url=”https://libido.com.mk/product/audio-prikazna-ljubov-kon-mladiot-sosed/” z_index_tablet=”0″ text_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” text_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” text_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” link_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” link_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” link_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” ul_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” ul_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” ul_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” ol_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” ol_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” ol_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” quote_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” quote_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” quote_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” header_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” header_2_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_2_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_2_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” header_3_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_3_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_3_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” header_4_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_4_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_4_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” header_5_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_5_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_5_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” header_6_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_6_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_6_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” box_shadow_horizontal_tablet=”0px” box_shadow_vertical_tablet=”0px” box_shadow_blur_tablet=”40px” box_shadow_spread_tablet=”0px”]

НАЈНОВО! Mрсна секси аудио исповед во МП3 формат: Љубов кон младиот сосед.
Текстот го чита оригиналната Госпоѓа Петрова!
Слушнете инсерт на овој линк:
Ако сакате да ја купите исповедта за само 30 денари кликнете тука.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]