Секси совети

За денот на вљубените дамите избраа – Прв дел

За денот на вљубените дамите избраа – Прв дел

 

Нели ви е преку глава од расфрлање мало богатсво секој Ден на вљубените, купувајќи цвеќиња, картички, чоколади? Ме доведува до лудило фактот, како може денот кој е створен за сите заљубени да биде ништо друго освен скап и комерцијализиран ден!

Дали сакате на својот љубовник да му дадете нешто специјално и посебно оваа година, или нешто слатко и секси? Да, сите ние сакаме да ги разгалиме нашите љубовници за Денот на вљубените.

„Но, се е толку скапо!“ Ве слушам како извикувате!

Немојте да мислите дека госпоѓа Сезнајка е тука и таа ќе ви биде господарка на вашиот буџет наменет за секси романса! Јас ќе ви дадам неколку идеи за ефективени, лични подароци, за кои ви гарантирам дека вашата сакана половина ќе биде воодушевена! Можете да си изберете нешто од листата подолу, нешто слатко и искрено до сочно и секси или едноставно инспирирајте се за да направите нешто малку поразлично оваа година!

Подарокот за денот на вљубените е одлична прилика за да ја покажете вашата оригиналност и уникатност.

Испрати Електронска Картичка!

Електронските картички се прекрасна и многу интересна работа. Јас просто ги обожавам е-картичките и секогаш им испраќам по безброј од нив на сите мои онлајн пријатели. Најчесто тоа се честитки кои ги праќате преку вашиот имејл, фејсбук, твитер и сл,. Ќе најдете секакви видови, од наједноставни слики до оние со пеење и танцување, Java картички и различни анимирани картички. Сајтовите со е.картички можете многу лесно да ги најдете и повеќето од нив се бесплатни. За да најдете соодветна страна само напишете ги зборовите „ Бесплатни е.картичи“ во просторот за пребарување и веќе сте таму. Додајте го само зборот „Св. Валентин“ и ќе ви излезат многу страници со смешни, забавни, слатки и секси картички.Се што треба да направите е да ја изберете онаа картичка која најмногу ви се допаѓа, напишете нешто интересно и пратете ја на имејл адресата на вашиот сакан/сакана. Толку едноставно но толку слатко.

Многу сајтови за е-картички имаат опција да изберете точно кој датум сакате да биде испратена картчката, со тоа што ако пребарувате картички предвреме и ја пронајдете онаа вистинската, проверете дали има опција што ќе ви овозможи картичката да биде испратена точно на 14ти Февруари. На тој начин можете да си ја напишете картичката и да ја испратите таму, па така да мора да паничите во последна минута да најдете, напишете и испратите картичка за денот на вљубените. Но да бидеме реални, нели има многу подобри работи кои можат да се направат на тој ден? Сигурно вашиот љубен нема да биде импресиониран ако останете да седите со часови на интернет пцуејќи по компјутерот, на најсекси денот во годината.

Се што можам да ви гарантирам е дека можете да ја искористите оваа идеја со картички или ќе ви ги вратам парите назад…се шегувам! (се оставам на вашата имагинација и слобода во креативноста).

Снимете специјално CD.

Ова е класика! Сите сакаат музика и секој пар има барем неколу песни што ги потсетуваат еден на друг. Преснимете ги сите тие песни на ново CD и вметнете некоја ваша гласовна порака ако можете тоа да го изведете. Драгоцената и значајна колекција на вашите заеднички песни ќе ве чини само едно празно CD. Со тоа многу повеќе ќе допрете до саканата личност одошто да му го поклоните последниот албум на некој светски познат пејач( колку да ве потсетам тоа ќе ве чини многу повеќе, нели?).

0082

За да го направите поразлично и уникатно, украсете ја предната страна на CDто. Тоа не мора да биде ремек дело, доволно е да го испишете во различни бои името на вашиот сакан, со тоа ќе му покажете колку време и внимание сте потрошиле се со цел да го задоволите.

Ве молам имајте го ова во предвид! Бидете сигурни дека вашиот љубовник ќе ужива во песните што сте му ги снимиле. Ако вашиот музички вкус е поразличен од оној на вашиот сакан, обрнете внимание при селекцијата на песни. Не додавајте песна што не му се допаѓа, бидејќи со тоа можете да ја уништите целата колекција од песни. Ако навистина сакате да додадете некоја одредена песна за која не сте 100% сигурни, ставете ја при крајот на листата од песни, сепак негово е дали ќе ја прескокне.

Напишете љубовно писмо!

За ова ви е потребно да купите убава хартија за пишување, или празна картичка, ако сте излезени во купување можете да најдете прекрасни картички од чија цена ќе ви се сврти во главата. Мој совет е да побарате во маркетите, затоа што таму има огромен избор и најдобри цени. Не талкајте по огромни продавници за поклони, освен ако сте решиле да платите повеќе одошто можете или сакате само попусто да се фрустрирате гледајќи ги сите тие работи кои не можете да си ги дозволите.

При изборот на пенкало со кое ќе го пишувате вашето љубовно писмо, битно е пенкалото да има доволно мастило, да не се стегате дека секој момент ќе престане да пишува. Пишувањето во боја е доста слатко, но имајте на ум дека сите срцекршачки романтични писма се напишани со црвена боја, која може да изгледа како нападна и остра боја. Бидете внимателни при пишувањето за да не мора да користите коректор за поправки подоцна. Можеби теоретски звучи романтично, но писмо прекриено со дамки од мастило и не е баш така секси. Чкртнете на празно ливче хартија за да видите дали пенкалото ви е во ред и после сте подготвени да почнете со пишување.

Кога ќе седнете да го пишувате вашето љубовно писмо бидете во релаксирана и опуштена состојба на умот. Може да ви биде од помош ако имате слика од вашиот сакан или некој друг спомен што ќе ви ја поттикне инспирацијата. Не се напнувајте, се што треба да напишете е што чувствувате. Не мора да се трудите да го копирате Шекспир за да добиете на тежина на љубовното писмо, целата идеја на љубовното писмо е што, тоа доаѓа од срцето. Ако се што сакате да напишете е „ Те сакам со целото мое срце“ тогаш тоа е се што треба да напишете. Ако сакате да ги искажете своите чувства во неколку страни, направете го тоа. Напишете онолку колку што мислите вие дека сакате.

Содржината на писмото треба да биде лична и напишана со ваши зборови. Ако цитирате некого, дополнете со некој свој оригинален збор. Сигурно нема да го импресионирате вашиот сакан ако копирате некое срцепарателно писмо, што всушност го напишал некој мртов дечко за својата сопруга неколку векови наназад. Повторно ќе ја нагласам најважната поента, љубовното писмо е напишано од срце. Бидете искрени и вистински со вашите чувства и подарете им на вашите сакани нешто што ќе ги потсетува на вас и само на вас.

Дами, ако сакате еден фенси завршеток, прснете малку ама малку парфем од далеку, сигурно вашата цел со писмото беше активирање на сетилата за вид а не за мирис.

Направете рамка за слика!

Појтојат неколку начини на кој можете да го изведете ова. Дури можете да направите и колаж од фотографии и слики. Купете убава рамка од продавница и ставите ги само за вашиот сакан. Направете личен љубовен колаж, или земете ја сликата каде што сте двајцата заедно и направете рамка за неа. Претпоставувам дека тука е прашање на личен избор, кој што сака и како сака да направи!

Многу е едноставно да се состави рамка. Земете 2 парчиња картон една педа поголеми од сликата што сте ја избрале, земете украсна харија, и убаво обвиткајте го картонот со неа(не штедете на лепак, треба убаво да биде залепено).

Потоа отсечете го картонот во средината, направете дупка малку помала од вашата слика. Обрнете внимание на тоа како ја имате поставено сликата, дали убаво се гледа и дали е правилно наместена. Оставам на вас, колку сакате да биде прецизно наместена!

Залепете ја сликата на место (најлесен начин е прво сликата да ја залепите на задното картонче, проверете неколку пати дали е добро наместена), потоа залепете ги двете парчиња картон заедно и рамката е готова. На горниот дел закачете мало парче жица и вашата рамка е спремна да виси на ѕид.

Мал уметнички сенс е потребен за оваа опција. Ако ова звучи премногу сложено за вас, топло ви препорачувам на помалку уметнички начин да ја искажете својата љубов оваа година.

Направете љубовен албум!

Се што ви треба е тетратка или неколку згужвани листови од хартија споени заедно. Кога ќе импровизирате книга, украсете ја предната и задната корица како што сакате. Можете да исечете слики од весници или модни магазини, користете налепници или украсна хартија, или едноставно нацртајте и обојте по ваш вкус. Ова е подарок за вашиот љубен, вие одлучувате како сакате да изгледа.

Содржината може да биде се што сакате. Фотографии, љубовни писма, познати(и релевантни) љубовни цитати, сликички што сте ги нацртале, страница испишана со графити во стилот „Те сакам“(начинот на кој што си ги шаревте книгите на училиште), поезија….листата е бесконечна.

Јас направив еден за мојот сопруг за нашата прва заедничка година за денот на вљубените. Во мојот албум јас додадов неколку страни со љубовни цитати од книгите на Terry Pratchett, затоа што ние двајцата сме огромни обожаватели на Светот на Дискот. Ставив неколку рефрени од песни што ме потсеќаат на него и неколку слики, натписи и напишав мал вовед. Ми требаше повеќе време за да го направам но бев пресреќна и презадоволна кога го завршив и мојот сопруг сеуште го има и го чува.

Потполнете го вашиот албум со се што знаете дека ќе му се допадне на вашиот сакан и нема да погрешите.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ!

Овие опции за малку поинаков подарок можат да ви одземат повеќе време, особено ако се одлучите за цртање и пишување. Мој совет е да го направите тоа некој ден пред да го поклонувате. Зошто да брзате да го скоцкате во последен момент?

Јас тука не завршив, во вториот дел ќе преминеме на секси предлози за возрасни…уживајте!

За денот на вљубените дамите избраа – Прв дел

Прочитајте уште една интересна приказна: И ја излижав целата отечена пичка
И една исповед: Големината не е се но јас сакам голем кур
Секси совет:  Непослушна млада девојка