Секси совети

Водич за одличен секс на плажа

Водич за одличен секс на плажа

 

Овој водич за одличен секс на плажа не е за егзибиционисти, ниту пак за оние со слабо срце. Не е ни за нудисти, зошто нудистите најчесто ја поврзуваат голотијата со сексот.

Сакам со ова што го пишувам да ви го доловам моментот кога си гол и имаш секс на некоја оддалечена, пуста, дива плажа. Тоа е едно од најголените животни еротски искуства. Земете го во предвид фактот дека сте голи и дека можете да бидете фатени во секое време, вашиот адреналин енермно ќе се покачи . Овој водич не е за искусни или неискусни: овој водич е за сите што сакаат да пробаат вакво нешто.

Чекор 1 – Надминување на стравот и плашливоста.

Можете да избегате пред да почнете да одите: не очекувајте дека со наведната глава можете да се симнете на локалната плажа

Најпрво од се, треба да се чувствувате убаво поради тоа што сте голи. Иако не е тоа секогаш случај, овој момент жените потешко го прифаќаат за разлика од мажите. Затоа олабавете се прво и нема потреба да брзате. Ако никогаш не сте биле топлес претходно, прошетајте до некоја блиска продавница покрај плажата и купете некои шкрти бикини. Потоа најдете плажа каде топлес капењето е дозволено( држете се понастрана од „семејни“ плажи). Дозволете му на вашиот дечко или сопруг да ви го соблече горниот дел од бикините додека сте во вода, потекувањето на водата над чувствителните брадавици е многу сензуален момент.

Останете под вода и никој нема да ве забележи дека го немата горниот дел од бикините. Следно, пробајте додека се сончате легнати на стомак да го извадете горниот дел на бикините. Свртете се на грб, кога ќе бидете спремни и ќе се чувствувате удобно за да го направите тоа.

Ќе забележите дека никој нема да зјапа во вас, нормално ако сте одбрале топлес плажа. Можеби ќе добиете неколку восхитувачки погледи, кој на почеток ќе ве засрамат но истовремено и ќе ве возбудат.

Прошетајте неколку кругови околу плажата, за да се ослободите од непријатноста и ќе ви биде удобно да бидете топлес. Ако сакате можете да прошетате околу плажата топлес и потоа да влезете во вода. Одредете ја точката до која за вас е нормално и прифатливо, и нема што да ве загрижува. Во склоп на сето ова секако ќе искомбинирате и некои благи сексуални игри. Направете го ова во вода, така ќе имате потполна приватност. Одберете некоја плажа што не е многу посетувана и можете истото да го направите и на копно. Момци, бакнувајте им ги градите и со јазикот нежно поминете по брадавиците, почувствувајте ја нежно нејзината вагина и клиторисот. Девојки: вие знаете што треба да правите. На крајот, со трчање ќе стигните до дома и ќе имате незаборавен секс.

Следен чекор е целосно соблекување. Девојки можеби за вас е полесно отколку за вашите партнери, бидејќи вие завршивте пола од работата кога го соблековте горниот дел. Но и за двајцата, тоа е голем чекор: ризикувате некои непознати туѓинци да ве видат потполно голи.

Постојат две опции: едната е да одите на некоја официјална или неофицијална плажа каде што изборот на што ќе носите или нема да носите е ваш и да и се придружите на толпата. Ако не можете да го надминете вашиот првичен страв, ќе се релаксирате набрзо штом ќе увидите дека сте двајца од многуте. Ако се спротивставувате на ова, другата опција ви е некоја напуштена плажа или некоја каде што ретко може да има некој. Ваквите плажи е потешко да се пронајдат, но јас смтам дека е подобра опција. На овој начи сте многу поопуштени да бидете свои, долги бранови итн. Некој што залутал по брегот нема да ви направи гужва, ќе задржи дискретната далечина меѓу вас.

Ако ниту една од овие опции не е по ваш вкус и не ви одговара, пробајте да појдете на некоја тивка плажа доцна во ноќта. Но не пливајте предалеку: ако нешто ви се случи, таму нема да има некој што ќе може да ви помогне.

Откако ќе го направите ова неколку пати, вие ќе бидете спремни да одите многу подалеку, ако не сте отишле веќе, остатокот од овој водич е дизајниран со цел да ви помогне како да го направите токму тоа.

Чекор 2- Изборот на плажа

Правило број еден е дека треба да биди што е можно пооддалечена. Тоа вклучува и пешачење одредено време од колата до плажата, тоа значи оддалечување од централните населени места. Тоа може да биде плажа со облека по избор, но подобро е да биде неофицијална за разлика од официјалната на која секогаш ќе има по неколку луѓе. Ретко посетени неофицијални плажи се најдобри: ако и другите луѓе таму се целосно голи, нема толку да обрнете внимание на себе. Најважно е колку се луѓете раздалечени едни од други. Луѓето треба да бидат на пристојна оддалеченост за да не може секој еден да гледа што прават другите.

Правило број два е да отидете некаде каде што никој не ве познава: ќе бидете далеку порелаксирани знаејќи дека сте многу далеку од дома и никој не ве познава, тоа можам да ви го потрврдам! Веќе ако бидете фатени на дело, сигурно не сакате да бидете фатени од вашите пријатели. Всушност, да го направите ова за време на одмор е одлична идеја, под услов да сте во можност да ги одбегнете локалните препосетени плажи.

Правило број три: не избирајте период кога има најмногу гужва. Втори Август, неработен продолжен викенд кога посетеноста на излетничките места е за трипати поголема, не е баш погодна прилика и прав момент за да направите такво нешто за првпат. Дури и викендите не се погодни. Работните денови, особено оние на почетокот од неделата се одличен избор. Појдете во раните утрински часови, да речеме околу 8 часот наутро кога уште нема никој дојдено на плажа или пак после пладне кога сите си заминуваат од по плажите.

Правило број четири е да најдете прилично голема и долга плажа, колку е поголема плажата толку поголем избор на место имате.

Најважно правило од сите е да најдете убава плажа, со убав песок, дрвја и грмушки. Изберете ден кога ќе биде топло но не премногу жешко или пак ветровито. Силен ветар и не е баш така романтичен момент.

0081

Чекор 3 – Сместување на веќе избраната плажа

Постојат два различни пристапи тука. Може тоа да биде во песочните наноси или грмушките, што ви овозможува целосна приватност. Постои само еден проблем ако се одлучите за вакво место: не можете да ставите никакво предупредување за оние кои се шетаат по плажа да не ве згазнат, но ништо страшно, може само да бидете со вцрвенети лица или нечиј отпечаток од стапало по телото.

Поради таа причина, иако ќе се чувствувате многу повеќе изложени, јас мислам дека најубаво е да изберете некој отворен дел од плажата. Предноста ако се решите на ваков избор е што имате отворен видик, па така да, не може никој изненадно да наиде и да ве изненади, а богами и самиот тој да се изненади. Освен тоа, ако има луѓе на плажата гледајте да бидете на што поголема оддалеченост од нив, така што тие нема да можат да видат всушност што правите. Ако вие не можете да ги видите значи дека и тие не можат да ве видат вас.

Чекор 4 – Го правите тоа за прв пат

Прво сместете се удобно, релаксирајте се на сонцето, пливајте. Сеедно. Не значи дека кога ќе стигните на плажа истата минута треба да имате секс.

Малку жешка предигра е одличен начин да започните и така можете многу побрзо да сопрете ако наидат несакани посетители. Момци, ако вашата девојка е мулти- оргазмична, можете да ја запалите и да ја навлажните со нежни допири по нејзините ерогени зони. Додека таа лежи на грб а вие лежите покрај неа и нежно ја галите, големи се веројатностите да забележите ако некој наиде.

Девојки, како предигра можете да започнете со орално задоволување на вашето момче. Вашиот дечко може да лежи на грб а вие качете се врз него потпрени на колена и почнете нежно да го лизгате јазикот по неговиот пенис. Момци ваша работа е да вардите. Во оваа позиција ниедна девојка не може да ви даде перфектен блоу џоб( пушење по наше) ако истовремено внимава да не наидат натрапници.

Кога станува збор за прв секс, позата јавачка е идеална за секс на плажа. Тоа е кога девојката е над вас. Таа е одлична поза за на песок, а и имате прекрасен видик на се.Ако ја одберете оваа поза, и да наиде некој нема да биде големо изненадување. Во ваква поза најчесто можете да видите млади парови како лежат и кога немаат секс. Во оваа поза девојката ја води играта и таа ја има контролата над брзината и темпото на пенетрирање со тоа што може сама да се стимулира. Момците имаа целосна прегледност на телото на својата девојка, почнувајќи од нејзината вагина, срамните влакна, стомачето кое се треси па се до нејзините гради. Момците исто можат да гледаат како нивниот пенис длабоко навлегува во вагината на нивната девојка. Може да ја стимулирате на клиторисот и градите, или таа самата може да се допира, тоа е индивидуално. Момци нели е добро кога девојката ви ги цица тестисите додека со другата рака сама си го дразни клиторисот а вие и ги пипкате брадавиците, на тој начин можете двајцата да свршите истовремено.

Мисионерската поза и девојката над вас е одличен избор, но песокот некогаш може да ја отежни пенетрацијата. Доги стил е очигледно инзвондредна поза за на плажа, но во таа поза не можете а да не бидете приметени дека имате секс ако наиде некој. Но по ѓаволите, кој му е гајле за тоа кога сте блиску до врвот на оргазмичка екстаза.

Во секој случај, завршете со пливање. Истовремено и ќе се исчистите и ќе се забавувате.

Зачинете го задоволството

Ако двајцата сакате да учествувате во ова, дајте му свој шмек на целото ова искуство. Јас ќе ви дадам неколку примери базирани на лични и искуства на моите пријатели. Можеби некои од овие идеи ќе ви изгледаат малку егзибиционистички, но ако сте стигнале дотука значи сте имале тенденции.

Девојки, пробајте сами да се возбудите. Приредете му на вашиот дечко порно во живо(верувајте мажите се најслаби на тоа), нема ништо пожешко од девојка која легнува на грб на јавно место ги раширува нозете и почнува да си ја трие вагината се додека не достигне експлозивен оргазам(нема поголемо дразнење од ова за мажот).

Трчајте голи по плажа без никаква облека или крпа на вас. Чувството на таквата слобода е неверојатно. Најдете тврд песок, легнете и ебете се до зори.

Трчањето голи по плажа може да биде доста забавно и на неофицијална нудистичка плажа. Додека минувате низ луѓето на плажата не ги одбегнувајте погледите од другите насочени кон вас. Девојки ако се одлучите да го направите ова ќе се здобиете со многу восхитувачки погледи од машката популација. Не се плашете да се насмевнете на нивната реакција, верувајте ќе им го разубавите денот а тоа и вас ќе ве возбуди. Момци ако имате добра контрола, испровоцирајте ерекција, така што вашиот пенис ќе го привлечи вниманието кај поголемиот дел од женската популација на плажата.

Мојата жена неколку пати носеше бела маичка и долен дел бикини. Низ мократа проѕирна маичка убаво се гледаа надразнетите брадавици, и кога ќе почневме да се шетаме по плажата таа ја соблекуваше маичката и го оставаше само долниот дел од бикините на неа. Еднаш се сеќавам се враќаше топлес од плажа кон дома. Минавме низ армија од дофрлувања но беше забавно.

Исто така, можете да се сместите во непосредна близина со останати парови. Така ќе согледате дека не сте вие единствените кои си играат, и дека има и други голи луѓе. Можеби нема да преминете на главниот акт, на секс, но триењето на вагината може да го изведите прилично дискретно во непосредна близина на останатите.

Можете да најдете и такви плажи на кои има луѓе кои сакаат да гледат како се ебат другите. Ако тоа ви е непријатно и ризично тогаш не правете го тоа. Јас и мојата жена го направивме тоа, и покрај тоа што ние не ги гледавме нив, знаевме и чувствувавме дека тие не гледаат нас. Мојата жена беше толку возбудена и запалена што сврши 5 пати. Тоа е може да се каже најнепристојната работа која досега сме ја направиле. Комбинацијата од страв и возбуда ви го покачува адреналинот.

Можете да направите и уште многу други работи, јас лично не сум ги направил, но тројка или четворка на плажа би било неверојатно, нели?

Што и да одлучите, направете го за ваше лично задоволство и забава. Почитувајте ги границите на другите, направете го нештото во повеќе фази, но пред се уживајте!

Неколку зборови како предупредување

Прво запомнете дека ова за што зборуваме е нелегално во повеќето ако не и во сите земји. Прво истражете ја областа. На повеќето нудистички па и нормални плажи патролираат полицајци во одредено време, топло ви препорачувам да не избирате некоја таква плажа.

Второ, има плажи кои се препознатливи по овој вид на активност и многу често се посетени од перверзни и настрани лица. Манијаците во принцип се безопасни, но вие не можете да се опуштите во присуство на некој настран дркаџија. Исто можете да наидете на некои што се агресивни. Малтретирање од страно лице, е последното нешто што го посакувате, нели?

И затоа пак ќе повторам дека, ако направите претходно мало локално истражување ќе ги одбегнете овие места.

За крај би ви препорачал да ги почитувате правата на останатите и да се држите понастрана од семејни плажи. Не се приближувајте премногу до останатите, сепак тоа е ваша интима и не мора да ја делите со секој турист.

Прочитајте уште една интересна приказна: Тој беше вистинска машина за ебење
И една исповед: Анус полн со сперма има ли нешто поубаво од тоа? 
Секси совет: Како да се ебете со татенце