Секси совети

За денот на вљубените дамите избраа – Втор дел

За денот на вљубените дамите избраа – Втор дел

 

Спремни сте? Во оваа статија За денот на вљубените дамите избраа – Втор дел , ќе преминеме на секси предлози за возрасни… подарете му на вашиот сакан нешто Секс-пектакуларно оваа година.

Ваучери

Не, не мислам да подарите ваучер од вашата локална стоковна куќа, зборувам за секси љубовни ваучери. На многу страници на интернет можете да ги најдете, можете да ги испечатите или уште поедноставно да напишете свој ваучер.

Се што треба да направите е да земете лист харија на кој ќе напишете каков третман добива вашиот партнер од вас. Можете да напишете некој сладок и практичен третман или нешто романтично и секси. Кога ќе биде искористен ваучерот одлучува вашиот партнер.

Ваучер предлози:

*Еден час масажа на цело тело.

*Сочни бакнежи, вашиот партнер избира на кој дел од телото да му подарите сочни бакнежи.

*Романтична вечера, вие ја припремате и вие средувате и чистите после тоа.

*Една страстна ноќ.

*Игра на улоги, бидете дел од перверзната фантазија на вашиот партнер.

Се што сакате можете да напишете, и колку што сакате различни ваучери можете да му подарите. Само треба да го вметните третманот во картичката што ќе му ја испратите на вашиот сакан за денот на вљубените, тоа е се.

Секси Лото

Оваа идеја е чекор погоре од претходната. Значи и тука ви требаат истите секси ваучери, само што овојпат ќе напишете многу такви, погодни и за вас и за вашиот партнер. Ставете ги ливчињата во некоја шапка или некој широк сад (свиткајте ги убаво и промешајте ги) потоа наизменично влечете и правете му го на/за саканиот тоа што е напишано.

Јас ќе ви наведам предлози слични на претходните, само овој пат малку поексплицитни!

*10 минути орален секс.

*Плеснете го 10 пати вашит партнер по голиот задник.

*Бакнувајте го 5 минути каде што сакате освен на усните.

*Направете еден краток секси стриптиз на музика по ваш избор.

*На глас кажете ги сите ваши скриени фетиш фантазии, не ги изоставајте сочните детали.

Гледате? Овие предлози можат да бидат онолку сексуални колку што сакате вие. Напишете работи што ви се удобно и на двајцата да ги правите. Вашата цел не е да го засрамите туку да го возбудите партнерот и заедно да уживате.

Битно е да имате погоден простор и време за оваа игра. Сигурно не сакате деца/цимери да ви се шетаат пред вратата од вашата спална. Исто така треба да се чувствувате релаксирано и опуштено, не трудејќи се да го контролирате гласот во случај да не ве чуе мајка ви!

Секси слики!

Ова најдобро ќе го изведете ако вашиот сакан е на работа за денот на вљубените или е излезен од дома. Направете неколку секси фотографии, сликајте се во секси и заводнички пози со дигитален фотоапарат. Ве молам обрнете внимание ако сакате да му ги испратите сликите додека тој/таа е на работа. Може да се најде во незгодна ситуација ако ги гледа вашите експлицитни слики на работното место. Се што треба да направите е да го возбудите. Направете слика каде што сте во некоја провокативна секси долна облека(ало момци ова важи и за вас!) или слика со вашите усни, слика со раскопчани фармерки. Оставам на вашата креативност, направете слика од која вашиот партнер нема да остани рамнодушен и ќе го „загреете“.

0080

Потоа преку мејл пратете му ја сликата на вашиот љубен. Ова е прилично лесно да се направи. Само треба да ја ставите сликата. Имате копче каде треба да ја залепите сликата, се отвора пребарувачот, ја наоѓате сликата која претходно е зачувана на вашиот хард диск и го притискате копчето „во ред“ и веќе ја имате додадено сликата.

Сега кога сликата ви е спремна за испраќање, треба да смислите жежок и возбудлив наслов или текст кој ќе биде соодветен на сликата.

Едноставно „Честит Валентин“ ќе биде доволно, јас сум сигурна дека сликата сама кажува, но сепак оставам на вашата креативност. Или ако сакате да си поиграте со нив, пратете обичен разговор и ставете ја сликата, забавно и провокативно, но којзнае? Можеби ќе бидете исплескани по газето за тоа подоцна!

Напишете за него/неа еротска приказна.

Ова е уште една опција која ќе ви одземе малку време(ништо друго). Дури најкратката приказна за некоја ваша сексуална фантазија ќе ви одземе неколку часови за да ја напишете и убаво да ја дотерате. Најдобро ви е ако се одлучите за оваа опција тоа да го направите пред денот на вљубените.

Не ви е потребна некоја специјална фикција за да го направите ова. Можете да составите целосна еротска приказна со карактери и сцени, но мислам дека најмногу ќе допри до вашиот сакан ако напишете своја лична сексуална фантазија во која ликови сте вие и вашиот партнер.

Она што ќе го напишете нека биде мала инспирација за вашиот партнер и мотивација за што треба да ви прави подоцна.

„ Кога ќе се вратиш од работа, јас ќе бидам во подвезици и ќе те чекам на скалите, ќе те фатам за твојата вратоврска и ќе те одведам до…“

Или можете да напишете нешто што веќе се случило.

„ Ја пуштам раката во твоите панталони а тебе образите веќе ти поцрвенуваат.“

Или можете да ја прераскажете вашата фантазија како приказна, вие да бидете нараторот.

„ Томи и Лара се заљубен пар. Тие се сретнаа во паркот за да ги нахранат гулабите и завршија голи во грмушките.“

Најдобриот совет што можам да ви го дадам за ова е само да ве поттикнам да напишете. Веќе имате инспирација и замисла што да напишете, па тогаш што чекате започнете веднаш. Пишувајте и пишувајте се додека не престанете. Потоа вратете се на самиот почеток и дотерајте ја убаво приказната. По мое, мислам дека ќе ви биде поедноставно да ја искуцате наместо да ја пишувате. Пишувњето одзема повеќе време а и треба да корегирате, па тоа може да изгледа како да сте се предомислиле за нешто. Како и да е ако ја напишете на компјутер мислам дека многу повеќе ќе си ја олесните работата.

Топ совети за да напишете своја приказна.

  • Зачувувајте го секој параграф откако ќе го напишете.(може по грешка да го исклучите документот, компјутерот сам да ви се рестартира и сл.)
  • Откако ќе ја допишете приказната оставете ја. После некое време отворете ја за да направите преправки.
  • Не се преоптоварувајте со вашиот правопис. Печатна грешка може да му се случи на секој, нели?

Кога ќе ја комплетирате, прочитајте ја уште еднаш. Испратете ја на е-мејл или испечатете ја. Јас сум убедена дека ќе бидете повеќе од задоволни кога вашиот партнер ќе го примени на вас сето она што сте му го напишале. Јас лично му имам напишано неколку на мојот сопруг, и едно знам, секој пат бил импресиониран, а нашите секси игри повозбудливи.

Подарете му на вашиот сакан масажа.

Ова е една од најдобрите работи што некој може да ја добие од некого. Целосна масажа на телото. Не ви е потребно некое прескапо масло за масажа, постојат и поевтини варијанти со кој ќе го постигнете истиот ефект. Бебешкото масло или бебешкиот лосион се одлична замена за масло за масажа.

Ако немате бебе или бебешки производи земете некој обичен лосион за тело. Битно е да ви се допаѓа мирисот на лосионот. Можете да пробате со некој лосион со мирис на ванила или мирис на некое егзотично овошје, всушност, тоа е ваш личен избор.

Запалете свеќи низ целата соба за да направите екстра амбиент. Спалната соба е одлично место за да го масирате вашиот партнер, удобниот кревет е една од најбитните работи кога станува збор за комплетна масажа. Ако користите масла можете да поставите крпи на креветот, но да не навлегуваме во детали.

Тивка музика во позади ќе му даде шмек на тој момент. Одберете некоја секси музика ако целите на нешто жешко после масажата. Тивката релаксирачка музика може да го успие вашиот партнер, а вие не го сакате тоа, нели?

Мојот сопруг има проблем кога ме масира, премногу се возбудува од мојот задник. Ах, чувството е прекрасно мојот задник да добие мало внимание, но ако ми е ветена масажа, сакам да ја почувствувам на секој дел од моето тело. За да го избегнете ова прерано возбудување најубаво е да ставите крпа околу таа возбудувачка зона, па да почнете со масирање на вратот, рамената и грбот. Потоа започнете од стапалата па нагоре по цели нозе и на крај ќе стигнете до крпата(а нели знаеме што се крие под крпата), кога веќе двајцата сте загреани јас мислам дека нема што да пишувам повеќе(ахх, кога ќе си помислам како завршувале сите наши масажи..).

Секси Бифе!

Оваа е идеја која одзема повеќе време и подготовка, но верувајте вреди , и тоа како!

Вие ќе бидете чинијата од кој вашиот партнер ќе јаде. Се што ви треба е да сте голи, да легнете на кревет и да ја имате сета потребна храна околу вас. Ви препорачувам да ставите постари постелнини за да не си го уништите сатенот или без разлика на што и да спиете!

Благо секси бифе се сотои од:

Јагоди, банани, коцки од чоколадо, праски, шлаг, сладолед, џем, мед, чоколаден прелив и јаткасто овошје(кое ќе го посипете најгоре за да добиете една поинаква текстурата на храната), ставете го сето она што сакате вашиот партнер да го излиже од вашето тело.

Ако вашиот парнер не е љубител на благи вкусови можете да го направите тоа во солена варијанта:

Меко сирење, путер од кикирики, цела краставица, томатело и мајонез(подобро е ако бидат во шишиња за да можете да истискате и да го исшарите цело тело) ореви, бадеми и настрана имајте приготвено пржена сланина со јајца во случај да не му е доволно тоа што е на вас, се шегувам, подобро испечете мисирка…хаха!

За што и да се одлучите не ставајте во преголеми количини, сигурна сум дека не ви е целта да го прејадете вашиот партнер. Драги мои тоа е само предјадење, оставете простор за главното јадење. Потрудете се да го погодите вкусот на вашиот партнер и ако се одлучите тоа да биде само еден вид на храна не мешавина од повеќе, топло ви препорачувам тоа да не биде цела краставица.

Заедничко туширање после тоа мислам дека е идеално за двајцата.

Ах, една специјална забелешка за сите мои драги пријатели кои го читаат ова во моментов….прстени од ананас…зар треба да се каже нешто повеќе?

Најдобро ќе биде вие се да имате припремено кога ќе пристигне вашиот партнер. Не применувајте го ова ако знаете дека тој ден треба да дојде мајстор или мајка ви може да наврати во секој момент. Ако се решите да го направите тоа во спалната соба , оставете му некоја порака на партнерот за да знае каде сте.Најлоша варијанта е вие да чекате вашиот партнер да ве побара а тој веќе да има задремано пред телевизор.

Јас од срце се надевам дека оваа листа ќе ви биде од мала помош за да направите нешто посебно за својот сакан оваа година. Многу ќе ми биде драго ако со некој од погоре напишаниве начини успеете да го изненадите и направите среќен вашиот љубен. Оставам на вашата креативност и уникатност, бидете свои и неповторливи. Јас доволно пишував, сега морам да одам да смислам какво изненадување да му приредам на мојот сопруг оваа годна!

Прочитајте уште една интересна приказна: Чувство на огромен кур
И една исповед: За ова е створена вистинската љубовница
Секси совет: Како да соберете жена за секс