Секси совети

Бричење срамни влакна: Вториот најдобар начин!

Бричење срамни влакна: Вториот најдобар начин!

 

Најефективен начин за да ги избричете влакната насекаде по телото: лице, раце, нозе, препони, итн – е со мазен брич штотуку наострен на берберски каиш.

За ова се потребни значителни вештини и пракса бидејќи е навистина опасна уметност. Како и да е, постојат уште старовремски бербери и мал број на луѓе како мене кои со нивна помош научиле како да употребат мазен жилет, па јас сакам да ги охрабрам сите што сакаат да се усовршат во бричењето да побараат совет од овие експерти и да ја усовршат техниката. Можеби изгледа лесна и проста работа но за квалитетно да се избричите потребно ви е следново : прво треба да знаете како да ја затегнете кожата со едната рака а со другата рака да поминете со жилетот под прав агол, под притисок, со иста брзина по целата површина за подеднакво да биде избричено. Битен е квалитетот на жилетот, правилното острење и кремите за и после бричење.

Но, тоа одзема време и напор ако бидеме реални.

Значи, вториот најдобар начин за бричење е со т.н. безбедносни жилети – нивниот потенцијал се состои во тоа што се едноставни за употреба. Да не бидам како промотер на одреден бренд и да алудирам на одредена фирма за жилети, оставам на вас да си изберете квалитетен жилет, крема за бричење и лосион за после бричење. Да не го разберат ова мажите или жените како непочитување но истите производи можат да ги користат и едните и другите, без разлика што е линија на машки жилети или линија за женски кремови за бричење.

За да добиете солиден резултат, ви треба добро осветлена просторија и време. Брзањето за на работа или за излегување најчесто резултира со исекотини и иритирана кожа. Ќе добиете одлични резултати ако некој друг ве избриче, а тоа може да биде една добра предигра, нели?

Прв чекор што треба да го направите е да видите колкава е должината на вашите срамни влакна. Ако тие се подолги од сантим треба прво да ги скратите со ножица. Еден пар берберски ножици се идеални за ова. Тие не се ефтини, но ќе ви траат цел живот нормално ако знаете да ги зачувате. Тие имаат предност во однос на оние со тапи сечила, но како и да е треба да внимавате додека сте фокусирани на подскратувањето на влакната да не направите некоја несакана исекотина со краевите од ножицата. Исто битно е да ги користите ножиците само за таа намена, за подсекување влакна. Не ги користете за ништо друго како што е хартија или ткаенина. Скратете ги влакната најмногу што можете со ножиците и отстранете ги сите исечени влакна со четкање.

0088

Следен чекор е да ги омекнете влакната. Најлесен начин за да го направите ова е со еден топол туш, или натопете една крпа во онолку жешка вода колку што можете да поднесете, ставете ја на препони и подржете неколку минути.

На тој начин влакното е топло и омекнато и многу полесно се бриче. Веднаш нанесете крем за бричење. Поради тоа што кремот е ладен, можете од претходно да ја ставите тубичката со кремот во топла вода за да се загрее кремот. Некои фирми имаа пуштено во продажба жешка пенлива машина. Јас добив на подарок таква од дедо ми, но тоа беше пред 30 и многупати ја имав употребено. Сега во мое време немам видено таков продукт но сигурен сум дека сеуште има некои модели на жешки пенливи машини кои можат да се набават во берберските салони, и се обложувам дека не се ефтини.

Убаво и рамномерно со благо втривање нанесете го кремот за бричење, целта е да се омекнат влакната и да се подмачка кожата. Не ставајте огромно количество на крем па да не можете да видите што бричите. Користењето на четка за разнесување на кремата за бричење ги олеснува работите посебно кога станува збор за места како што е клиторисот, срамните усни, скротумот, чувствителната зона околу пенисот и анусот. Да, знам дека сите овие делови не се прилично или воопшто влакнести, но ејј, овде зборуваме за бричење и забавување во исто време.

Секогаш бричете дел по дел, немојте одеднаш да го повлечите бричот за да ја опфатите целата површина и внимавајте тоа да биде во насока во која растат влакната. Не ги бричете влакната во спротивната насока од растењето, со тоа ќе ви се направат подкожни влакна. Колку повеќе се бричете без разлика дали е тоа на лице, нозе, препони толку повеќе влакната растат и излегуваат на површина, што на некој начин го олеснува бричењето.

Не поминувајте повторно со бричот на места кои веќе сте ги избричиле. Знам дека неколкуте влакна кои останале ве мамат да ги тргнете со брич, но со тоа можете само да си направите иритација на кожата. Оставете ги за наредниот пат кога ќе се бричите, а кога станува збор за пубични влакна тоа е за неколку дена до недела. Истото се однесува и за лицето и за нозете, не ги бричете се до последно влакно што го гледате. Кожата станува отпорна на иритации со тек на време, колку повеќе бричите одреден дел од вашето тело, толку е помала веројатноста за иритација.

Иаплакнете ја кожата со топла вода, и потоа нанесете лосион за после бричење. Гледајте лосионот што ќе го изберете да не содржи алкохол, затоа што може да ви ја надразни кожата.

Дури иако совесно сте ги следеле моите фази, немојте да се изненадите ако ви се појави било каква иритација на кожата, на пример како осип на црвени испакнатини од подкожни влакна. Никогаш не пробувајте да ги искубите подкожните влакна, подобро е да земете игла и да ги извлечите на површината од кожата и наредното бричење да ги тргнете.

Знам дека е контра-интуитивно да продолжиме да правиме нешто што може да ни предизвика проблеми, но како што кажав претходно, со секое наредно бричење се намалува иритацијата на кожата. Секако дека постојат луѓе на кои секогаш му се појавува иритација при бричење на препоните.

Како и да е, дозволете ми да посочам еден проблем,а тоа е бричењето на места каде што кожата е насобрана и збрчкана: без разлика дали е тоа областа околу клиторисот, скротумот, анусот- вие сакате да биде избричено и да биде нежно и мазно колку може повеќе. Најдобро е претходно да го имате тоа направено на некој друг па после да пробате на себе.

Еве да земеме пример маж да бриче жена. Треба жената да седнe на раб од солица и да ги рашири нозете. Во едната рака го држите бричот а со прстите од другата рака нежно и ги раздвојувате срамните усни за да дојдете до центарот на вагината. Нанесувате мала количина на крем на едната страна од вагината, жената ја подига ногата во зависност од страната за да имате поголема прегледност. Ја оптегнувате кожата и со мал притисок поминувате со бричот се додека не ги отстраните нејзините влакна на вагината и тие што се помеѓу нејзините срамни усни.

Можеби ви звучи ризично но се што треба да направите е да нанесете доволно крем, убаво да ја оптегнете кожата и со нежен притисок на жилетот да поминете преку целата површина.

Кога станува збор за маж, бричењето на скротумот и основата на пенисот се изведува на многу сличен начин.

Ако имате мали исекотини, не паничете. Со пракса и трпение ќе се научете да ги избричите вашите срамни влакна без ниту еден засек.

Постојат одредени причини поради кои не ви објаснив како да користите само остар жилет за да ги избричите вашите срамни влакна, иако можам да кажам дека тоа е најдобриот начин. Мора да имате искусен човек кој ќе ви покаже безброј пати како да го изведете тоа за на крај да имате коректен фидбек. Значи ако сте постапиле спротивно на мојот совет и сте се обиделе да пробате да се бричите со наострен жилет, сега најверојатно обилно крварите, а можеби и забележувате делови од вашите гениталии на плочките од вашата бања. Повикајте брза помош и кажете си молитва. Се надевам дека ќе ги соберат вашите отсечени парчиња и ќе успеат да ви ги состават пак. Вакво може да биде искуството на секој кој е невешт со ракување на жилет а сака да искуси како е, јас сакав само малку да ви го доловам исходот.

Се надевам дека ова им помогна на сите како мене, кои сакаат видлив, мазен и непречен пристап до нежните препони.

Бричење срамни влакна: Вториот најдобар начин!

Прочитајте уште една интересна приказна: Си пикна вибратор во пичка
И една исповед: Го стави прстот на мојата пичка и го лизна
Секси совет: Како да уживате во сексот исто како и мажите