Секси совети

Уметноста на мастурбирањето

Уметноста на мастурбирањето

 

Верувам дека, ако постоеше докторат за мастурбирање, досега ќе го заслужев.
Баш ме интересира како би изгледала дипломата. Го открив мастурбирањето во основното училиште, апсолутно му се посветив во средното училиште, а до крајот на факултетот, требаше да давам часови за него. Веројатно досега сум требал да напишам книга на таа тема. Сметајте го ова како ваш прв час.
Мастурбирањето отсекогаш било на лош глас. Никој не зборува за него, дури ни на пријателите, тоа е срамно. Единствен преостанат избор за оние што не можат да добијат вистински секс. Перверзни личности што не можат да си ги контролираат животинските инстинкти, па со тоа не можат да си ги обуздаат рацете. Какви глупости и какво попусто трошење на енергијата. Вистината е дека, мастурбирањето не само што ве прави да се чувствувате одлично, туку има и корисна цел.

Прво, ако сте како мене, постојано сте расположени за секс и просто не можете да дочекате да имате секс со некого за да доживеете оргазам. Можеби имате секс еднаш, двапати или повеќе од трипати во неделата, но тоа не е доволно за вас. Во овој случај мастурбирањето ви го дава потребното опуштање и тоа многу ви помага. Или пак, можеби немате партнер во моментот. Тоа не значи дека немате потреба од секс. И бидејќи никој освен вас не знае како да ви помогне да ги исполните вашите потреби, а и никој ја нема таа можност во моментот, тогаш сте си нашле ново хоби. Подобро отколку да играте шах.

Исто така, можеби некои луѓе имаат доволно секс дома, но едноставно тоа не ги исполнува доволно. Можеби е нежно и полно со љубов, но не доволно долго. Тие можеби копнеат да бидат врзувани, плескани и да им се пикаат некакви објекти во нивните телесни отвори… ме сфаќате нели? За овие луѓе, мастурбирањето може да значи разлика помеѓу живот полн со фрустрации и ситуација што можат да ја толерираат. Ви се случило ли некогаш такво нешто?
За мене, најдоброто нешто во тоа да се самозадоволувате е, фантазирањето. Тука нема правила, ниту граници. Ништо не е недозволено, ништо не ве спречува. Креативноста ве обзема. Можете да си замислувате дека имате див секс со било кого што ќе го одберете, на било кој начин што ќе го посакате. А вашиот замислен објект може да ви каже било што што ќе посакате. Дека ве посакува до бесвест, дека сака да го натерате да сврши, дека само вие го палите… Комбинацијата на места и луѓе е бескрајна.

Исто така, можете да уживате во работите што ретко, или никогаш не ги добивате дома. Како за пример, моја блиска пријателка никогаш немала анален секс, но длабоко во себе, копнее по тоа некој да ја врзе и да ја силува во газот. Мастурбирањето не мора да биде само две минути во бањата, може да биде цел ден поминат во креветот, или пак дваесетина минути по телефон со некој непознат, може да биде се што ќе посакате вие. Тоа е уметноста на мастурбирањето.
Пред неколку години, не размислував за тоа дека и жените мастурбираат, мислев дека не го прават тоа. Не ми се верува дека сум бил толку наивен. Сега кога знам подобро, сфатив дека жените се многу покреативни во мастурбирањето од мажите и многу подобро знаат како да се доведат до оргазам, отколку што може да ги доведе некој маж. А, згора на сето тоа, се возбудувам на помислата на жена како мастурбира. Кога ќе слушнам што се не прават некои жени додека мастурбираат, срцето ми чука забрзано и имам кнедла во грлото.
И тоа ме доведува до причината за оваа приказна. Споделувањето на информациите е тоа што ни помага да го подобриме секој аспект од нашиот живот. Ех, кога би ги знаел пред десет години работите што ги знам сега. Би направил лента од среќни жени оттука па преку два континента. Исто така, тоа би ми помогнало да си правам задоволства почесто за самиот себеси. Затоа, за да им помогнам на луѓето да се позадоволни, ги нудам следните информации.
Нема да навлегувам во причините зошто ние мажите мастурбираме, но да ви кажам однапред дека сите причини се здрави. Кога сте млади и неискусни, си изгледате некако глупаво гледајќи во еротско списание што сте го украле од вашиот татко и држејќи го вашиот кур во другата рака. Касно навечер во вашата соба, обидувајќи се да не го видат светлото од батериската ламба. Јас би знаел најдобро, сум се чувствувал глупаво многу пати додека растев. Да ве фатат, секако би била судбина полоша од смрт. Се уште сте далеку од деновите кога ќе мастурбирате пред девојка која ви кажува безобразни работи, само за да ве запали уште повеќе, бидејќи сака да ве гледа како свршувате. Тоа ќе бидат добри времиња, само изберете ја вистинската девојка.
Постојат веројатно многу малку места каде што не сум го издркал. Бањата во моето средно училиште, канцеларијата на работа, драјв ин киното во автомобилот, бањата во ресторанот каде што јадам ручек и тоа пред да станам уште покреативен. Не се двоумам дека сум исфрлил доволно сперма за да ја населам Кина повторно. Значи, фер е да кажам дека сум научил неколку работи.

0020
Како прво, мастурбирање во друштво само со фантазирање е добро, но не толку добро колку кога гледате порно филм или порно списание. Зошто? Поради некоја причина, подобро е кога вашата фантазија има некаков реален лик. Гледањето како некоја згодна порно ѕвезда му го пуши курот некому, може да ви даде неверојатно цврста ерекција. Кога имате некаков материјал пред себе, ќе ви помогне мозокот да не ви залута на некоја сосема друга страна. Секако, треба да имате време и место за тоа.
Дали да користите лубрикант или не? Вазелинот е надвор од употреба според моето мислење. Делува добро, но не можете да го измиете со вода, што значи вашиот кур ќе биде лизгав и мрсен следните два дена. Плус тоа, ќе ви се лизга од рацете кога мочате, па ќе морате да му кажете на човекот до вашиот писоар да внимава. Ви препорачувам да употребувате обичен лосиот, најдобро онаков што се раствора во вода. За мене, пореално е чувството со лосион, бидејќи вагините што ги пробал мојот кур биле влажни и топли. Ако сте чуле за некои суви и студени, држете се подалеку од нив. Значи, доколку не употребите лосион, морате да бидете многу внимателни и нежни, инаку можете да си ја оштетите кожата.
Правете го тоа полека. Зошто да брзате со нешто во што уживате. Тоа е една од разликите меѓу мажите и жените. Жените се бавни, уживаат полека и често доживуваат повеќе од еден оргазам креирајќи романтични фантазии. Мажите сакаат да почнат и да завршат пред да поминат рекламите на телевизија. Тоа не е тест, или трка, тоа е активност во која се ужива. Втората важна работа е, кога мастурбирате набрзина, го тренирате организмот да ејакулира побрзо. Тогаш, кога навистина ќе имате секс, како ќе ја задоволите партнерката со секс од 30 секунди?
Тоа ви го задржа вниманието нели? Значи, бидете бавни, кога ќе бидете близу до свршување, успорете, можеби и застанете за неколку секунди. Потоа почнете повторно и што подолго издржите, толку подолго ќе трае вашиот вистински секс. Ако сте добар во тоа, партнерката ќе сврши барем еднаш пред навистина да почне сексот. Ништо не ви дава поголема самодоверба од задоволството што и го пружате на партнерката. Патем речено, ако имате состанок вечерва, издркајте си го барем еднаш и тоа ќе ви помогне да издржите повеќе кога ќе имате секс. Но немојте веднаш пред состанокот, дајте си барем два часа време измеѓу.
Сега, замислете си жена како мастурбира. Градите и светат од пот, устата и е подотворена и стенка гласно, прстите диво и го тријат клиторисот, со петите е закопана во креветот, се лизга горе долу по постелнината, а кога ќе доживее оргазам, викнува силно и ја зафрла главата наназад… Толку секси и пожелно. Од жените со кои сум разговарал на оваа тема, добив впечаток дека мастурбирањето кај жените е на сосема поинакво ниво од нашето. И природно, жените можат да свршат повторно и повторно. Се прашувам зошто ли господ не не дизајнирал и нас така. Ако можевме и ние така, ќе го пренаселевме светот за две недели. Не е фер, нели? Но од друга страна пак, тоа е толку секси што ако можам да гледам девојка како постојано свршува, никогаш нема да посакам да гледам телевизија. Жените навистина имаат многу ерогени зони за стимулација – брадавиците, вагината, клиторисот, анусот… А ако почнеме да зборуваме за најдобриот пријател на жената т.е. вибраторот (или дилдото ако сакате), тогаш разговорот ќе ни нема крај.
Сум чул од многу жени дека мажите се заплашени од вибраторите. Дали тие се плашат дека ќе ги замени некаква направа? Јас не се плашам од тоа. Кога ќе направат вибратор со јаки раце, меки усни, јазик, вешти прсти, продорни очи и ќе го научат да зборува безобразно и да ја почитува жената како што ја почитувам јас, тогаш ќе почнам да се плашам. Сега за сега, се чувствувам доволно самоуверено, за да се плашам дека ќе ме замени нешто со батерии и ќе се радувам кога мојата сакана ќе употреби еден таков. Многу е важно да запаметите дека мастурбирањето не го заменува сексот, туку ве прави да го посакувате уште повеќе. Не познавам ниту еден маж или жена, што поради мастурбирањето помалку посакува секс. Момци, јас повеќе би сакал мојата сакана да употребува вибратор кога не сум тука, отколку да ме замени со вистински маж. Јас радо би и помогнал на мојата жена да употреби вибратор.
Повеќето жени, поточно околу 70 %, не можат да свршат само со вагинална стимулација, туку им треба директна стимулација на клиторисот. Очигледно, брзо триење на клиторисот ќе ве доведе до побрз оргазам, ако е тоа е вашата цел. Иако, одложувањето на оргазмот ќе ги направи работите позабавни. Исто така, побавното дишење може да го забави оргазмот.
Мастурбирањето е прекрасно ново искуство за многу луѓе. Тоа е како нова играчка од која не морате да се разделите до крајот на животот. А и чувството е прееекраснооо. Има само неколку работи што даваат поголемо задоволство во животот. Како на пример, добитна комбинација на лото. Иако, би сакал да си го дркам кога ќе слушнам дека сум добил на лотарија.

Прочитајте уште една интересна приказна: Пријател и пријателка
И една исповед: Големината не е се но јас сакам голем кур
Секси совет: Првиот секс за жените