Секси совети

Ебење со прсти неверојатен оргазам

Ебење со прсти неверојатен оргазам

 

Во разговор со група девојки, ги прашав да ми опишат кој дел од машкото тело ги привлекува.
На првите две места се најдоа очите и усните, а на третото место, зачудувачки, но се најдоа рацете. Се разбира, девојките сакаат да видат убав стегнат задник, јаки колкови, или широки рамења, но ако мажот има убави раце, жените тоа ќе го забележат. Знам дека вие момци, сега во себе си велите… аха, како да не… но ислушајте ме.
Во секоја врска што сум ја имала со жена, без разлика колку тие биле различни по природа, секое сексуално искуство имало едно нешто заедничко. Допирање со прсти. Многу и многу секс со раце. Не дека немавме дилдо, вибратори, страп-он и слични работи за употреба. Ние избиравме да не ги употребиме тие предмети. И иако никој не знае така да излиже пичка како жена, не го поминувавме така поголемиот дел од времето во креветот. Секогаш се навраќавме на прстите. А ќе ви кажам и зошто. За жена е десетпати полесно да доживее оргазам со допир со прсти, отколку со лижење или ебење. Ебење со прсти неверојатен оргазам.
Морате да земете предвид дека за жена да доживее оргазам, не само што треба сите вистински точки да се стимулираат, туку таа мора да биде опуштена и да не размислува за ништо друго. Тоа може да биде малку тешко кога имате нечие лице пикнато меѓу вашите нозе, што практично ве моли да свршите со секое движење на јазикот. И без разлика на тоа колку е тој некој вешт во тоа што го прави, вие можете, а и не морате да доживеете оргазам. Но со прстите… тоа е нешто сосема друго.
Ајде да го разгледаме тоа од психолошка гледна точка. Сексуално, повеќето жени имаат потреба да се почувствуваат поврзани со личноста со која се, за да навистина уживаат во сексот. Жените сакаат да ги допирате и бакнувате и држите во прегратка. Сите тие работи се тешки ако се што гледате од партнерот е само врвот на неговата глава меѓу вашите нозе, или одвреме навреме неговите очи кога ќе го подигне погледот, што може да биде многу бизарно за некого. Но ако партнерот лежи до вас, вие сте во неговата прегратка, неговите усни ве бакнуваат насекаде по вратот, градите и усните, а потоа неговите прсти почнуваат да танцуваат на вашите препони, меѓу вагиналните усни и внатре во… ех, тоа е навистина рајски. Како жена, вие ќе се почувствувате сакано и заштитено. Јас лично, повеќе би сакала партнерот да ми ги бакнува усните на лицето, отколку тие меѓу нозете. Не дека оралниот секс не е понекогаш прекрасен.
Дали вие момци се сеќавата на првиот пат кога некоја девојка ве изебала? Како се случило тоа? Се кладам дека тука голема улога имале прстите. Чудно е тоа како момчињата го знаат тоа, но возрасните мажи често забораваат. Тие само сакаат да го прескокнат делот со “предјадењето“ и да почнат со главното “јадење“. Галењето со рацете е само предигра пред главното случување, нели? Е па, не е така.

0021
Најлесен начин за жената да сврши е преку мануелна стимулација. Размислете за тоа, вашите прсти можат да прават различни работи во исто време. Да галат, да стискаат, да штипкаат, да тријат, да скокоткаат. Тие можат да бидат нежни и внимателни, или груби и јаки. Можат да ги допрат сите вистински точки во исто време. И ви ветувам… ако сте доволно трпеливи и добри во тоа, таа ќе сврши најмалку двапати и сеуште ќе ве моли да ја ебете. Јас би ве молела. Пробајте го ова… секако ќе успеете кај мене.
Почнете да ја галите полека… зборувам за толку бавно што таа нема ни да забележи отпрвин дека ја допирате. Едвај допрете ги нејзините усни со прстите, играјте си со нејзината коса и кога ќе почне да се возбудува, поминете со прстите преку вагиналните усни, но се уште не пикајте ги внатре. По неколку минути од оваа тортура, таа или ќе почне да ги шири нозете се повеќе и повеќе, или ќе почне кружно да се движи со колковите. Најверојатно ќе се обиде да се придвижи со колковите кон вашите прсти обидувајќи се да ве натера да ги пикнете внатре. Кога ќе почне да прави такви движења, тогаш значи дека ја имате во раце.

Лизгајте ги прстите преку нејзиниот задник и нежно, многу нежно, со навлажнетите прсти поминете преку нејзиниот клиторис, се уште не пенетрирајќи. Потоа, дозволете им на прстите да ги рашират вагиналните усни, употребувајќи ги само врвовите. Поминете со прстите од вагиналниот отвор, па се до клиторисот. Одете напред и назад, полека и нежно од почеток, размачкувајќи ги нејзините сокови наоколу, навлажнувајќи ја насекаде.

Да ви објаснам нешто вам момци, за дел од анатомијата на женското тело, за кој ретко се разговара. Тоа е нешто за што не сум била свесна се додека не бев со мојата прва лезбејка, а тоа е вената што ја носи крвта во клиторисот. Нејзина единствена функција е да ја носи крвта кон клиторисот и ништо друго. Замислете си, да ја стимулирате таа вена е како да користите далечински управувач за клиторисот. Внимателно погледнете ги порно ѕвездите кога мастурбираат. Тоа е малку над клиторисот, токму каде што започнува отворот на вагиналните усни. Почнете да допирате кон вагиналниот отвор и ќе почувствувате цврста вена паралелна со вагиналните усни, потоа протријте ја таа вена, отпрвин нежно, но потоа употребете малку притисок и следете ги нејзините реакции.
Во овој момент, таа веројатно ќе се обиде самата да мастурбира, или во најмала рака ќе ви ги турка прстите подлабоко. Затоа, без двоумење, пикнете еден прст во неа и гледајте како ги движи колковите обидувајќи се да ве натера да ја ебете со прстите. Но немојте.

Употребувајќи го само тој еден прст, истражувајте во нејзината внатрешност неколку минути. Со палецот, нежно протријте и го клиторисот одвреме навреме.
Сега, таа ќе цвили, ќе ви го каса вратот, ќе се притиска кон вашата рака и најверојатно, ќе посегне по вашиот кур. Но, направете овој пат, да биде во врска со неа, без да го вклучите вашиот кур. Кутрата девојка, до сега веќе ќе биде излудена од желба, па затоа вметнете уште еден прст во неа и обидете се да ја најдете нејзината Г-точка. За тоа време, сеуште тријте и го клиторисот, но внимавајте да се вршите преголем притисок врз него, затоа што навистина боли. Потоа, вметнете уште некој прст во неа, притискајќи ја Г-точката.

Сега веќе можете да бидете погруб, бидејќи сигурно ќе биде навлажнета и повеќе од доволно. Тука се од голема корист големите, машки, груби раце. Ебете ја со три или четири прсти и бидете онолку груби колку што таа посакува. Не морате веќе да се грижите за клиторисот, ако таа сака, ќе си го трие самата. Ебете ја силно, но не ги вадете докрај прстите. Исто така, кружни движења не се на одмет.
Ах, не можам да запрам. Дури се навлажнив и самата пишувајќи на оваа тема. Сериозно момци, употребете ја онаа мануелна умешност што сте ја здобиле играјќи ги сите видео игри. Направете и го ова на жена и таа не само што ќе ве моли да ја изебете, туку можно е да присуствувате и на оние ретки женски ејакулации при оргазам. Но, тоа е сосема друга приказна.

Прочитајте уште една интересна приказна: И го пикна целиот кур во анусот
И една исповед: Анус полн со сперма има ли нешто поубаво од тоа? 
Секси совет: Уметноста на мастурбирањето