Секси совети

Секој треба да се разведе по еднаш

Секој треба да се разведе по еднаш

 

Пред некое време, се разведов од особено злобна и одвратна вештерка.

Како и повеќето луѓе, поминав низ многу болка и страдање за време на разводот. Сега, единаесет години подоцна, значително го сменив мојот однос кон институцијата наречена развод. Разводот ме спреми за неизмерно продуктивен живот. Влегов во бракоразводната постапка без ниту малку помош и тоа ме чинеше многу.

И вам ќе ве чини доколку сте доволно глупави дури и да се обидете без подготовка. Без темелно разбирање на тоа што ви следи, шансите да се извлечете без последици ви се еднакви на нула. Но, ако се спремите однапред, ќе излезете од вашиот развод како победници и ќе научите некои работи што не можете да ги дознаете од друго место. Каде инаку ќе дознаете толку критики што се однесуваат на вас, со препораки како треба да се однесувате и каков човек треба да бидете во иднина. Каде инаку ќе научите секакви типови на релаксација и медитација ако не преку РАЗВОД?

Се сеќавате ли на срамежливата, млада девојка, со ѕвездички во нејзините очи која можеше само да се кикоти на звукот на вашиот машки глас? Колку пати ви рекла дека сте совршени (кога најпосле ќе ја натеравте да прозборува)? Тие денови се завршени батка. Сега кога слатката мала принцеза се консултираше со својот адвокат, не можете да и ја затворите устата ниту со катанец. А, нејзиниот список на вашите маани, сега може да пополни цела енциклопедија. Ќе се запрепастите колку нејзиниот сладок, наивен глас во судот, се претвара во моторна пила кога ќе се најдете надвор од него. Токму сега е моментот да го употребиш твоето ново знаење, пријателе. Додека е ранлива и го истура отровот кој го акумулирала со години во себе, речете и многу мирно: “Не можам да сфатам што направив погрешно!“

Тогаш повлечете се неколку чекори назад и спремете се за плима од пцости, вулгарности и вербални навреди кон вас, какви што не биле одамна слушнати. Ќе ве скамени на место. Но, без разлика на тоа во колкаво искушение ќе бидете – НЕ РЕАГИРАЈТЕ НИКАКО – или таа може да стане сериозно насилна. Ако имате среќа, нема да може да ја запре навалата на чувства кога ќе влезе во судницата и додека таа ја заврши својата тријада, судијата ќе пресуди во ваша корист и разводот ќе ве чини значително помалку пари. Можеби и вашиот следен брак ќе биде подобар благодарение на вашата бивша. Жените ретко ја искажуваат својата внатрешна личност и ова е единствена прилика да се запознаете со вистинските мисли на спротивниот пол.

Кога ве создала природата, ви дала мозок, но за несреќа, тој плива во море од хормони (не баш оптимално ниво за да можете да одберете некого кој ви одговара на вашата личност). Да се соочиме со вистината, кога ја побаравте дотичната личност за жена, немавте сериозни намери, нели? Всушност, тоа резултираше од само една мисла во вашиот пубертетски ум – СЕКС. Се разбира, сега откако се изгоревте, дури почнавте да размислувате за целибат (речиси). Сега е вистинско време да ја преиспитате оваа жена со смирен, чист ум, без присутност на тестостерон. Ќе најдете нешто што не сте верувале дека постои во вас – жена која би ја одбиле за секс. Согледувајќи го тоа како врската почнала, ова е големо достигнујвање за вас, не мислите така? Последната личност со која би имале секс, сега стои пред вас и го покажува сето она што не го сакате во вашиот живот.

Немојте да ја испуштите од раце оваа вредна информација. Изрежете ја секоја одлика на оваа личност во вашата глава, инаку нема да можете да избегнувате вакви типови во иднина. Таа можеби не е нешто што сакате, но ако сте доволно паметни, ќе ја користите да избегнете нешто што мразите.

0012

Ова исто така, е нежната девојка која што не сакаше да ве потроши за додатни 10 центи, за млеко во нејзиното кафе додека излегувавте. Сега тоа е жена, која е полна со вашите пари и може да исуши мочуриште со цевка за сок. Требаше да забележите дека нешто не е во ред со вашиот брак, кога таа почна сурово да се расфрла со нејзината моќ за трошење на дефицитарните пари. Мојата бивша има неколку работи, во споредба со кои и конгресменот би изгледал ефтино. Истата жена, која наводно заборавила да го наполни резервоарот со бензин, сега може напамет да ги рецитира броевите од сите мои кредитни картички. За жал, не постои одбрана од ова. Немојте ни да помислите да и споменете нешто за трошењето, кога таа се сеќава дека сте и дале екстра долар напојница на русокосата келнерка пред пет години. Можете само да ја влошите работата. Тоа е само еден од неизбежните трошоци низ кои морате да поминете. Научно докажано е дека ако си ја затворите устата и го издржите тоа како маж (Ахххх!), ќе ве чини помалку на крајот. (Убеден сум дека научникот што ги вршел истражувањата бил жена).

Зборувајќи за непотребни трошоци, можете да заборавите на тенис, рибарење, едрење и било што друго што би ве чинело неколку долари. Сите тие машки активности што ви биле на располагање за да го издржите стресот од работното место се дефинитивно аут. Се сеќавате дека периодот “нашите пари“, се претвори во “твоите пари и моите пари“, а сега прерасна во “нејзините пари и нејзините пари“ ера. Ако сеуште не ви зазори, тогаш ви нема спас. Единствените работи што ви се возможни и кои можете да си ги приуштите се бесплатните часови по медитација и релаксација. Се разбира, само старци и чудаци присуствуваат на нив. Но, по некое време, ќе ви се скрши духот и ќе направите се само да излезете од дома и не се изненадувајте кога ќе наидете на куп несреќни мажи како вас кои присуствуваат на таквите курсеви. Ќе добиете бесплатни часови и индивидуални приказни за такви “воени бракови“ како вашиот. Еден од омилените мои часови е тој каде што со затворени очи ја гледам сликата на жена ми додека дишам длабоко. Потоа полека, сосема полека, одбројувам од 10 кон 1… и го повлекувам чкрапалото. Релаксацијата е моментална!

Колку и да ви се чини страшно ова, не се обесхрабрувајте. Илјадници од нас го поминале тој период пред вас. Успеавме да ја избегнеме замката од нови такви вештерки, преживувајќи само со пари за џепарлак и направивме собири за ветерани од војната меѓу половите. Сите ние излеговме од тоа како подобри мажи, нашиот тренинг ни помогна да си го подобриме наредниот дел од животот. Токму затоа, ви предлагам дека секој треба да се разведе по еднаш во животот. Нашата цел е да ги споделиме тие скришно научени лекции по патење. Придружете ни се и учете од нашите грешки. Ни треба вашата помош во кампањата против сите први бракови. Нашата цел е да го спречиме секого кој ќе се протне низ дупките на системот без да ја имаа таа специјална можност да ги сподели овие искуства. Излитените фрази како онаа “јас сум среќно оженет“, не проаѓаат. Придружете ни се во походот во кој среќните први венчавки ќе бидат криминал.

Прочитајте уште една интересна приказна: Шефот на мојот сопруг
И една исповед: Сакам кога имам кур во уста
Секси совет: Како да преживеете раскинување