Секси совети

Како да го разберете вашиот човек, вашиот сопруг

Како да го разберете вашиот човек, вашиот сопруг

 

Како да го разберете вашиот човек, вашиот сопруг ? Најчестото мислење во денешниот свет меѓу жените е дека мажите се интересираат само за три работи: како да го набават следното парче газе, следното пиво и следната “мама“ што ќе го расчисти ѓубрето по нив. Оваа приказна е за жените што навистина сакаат да го разберат својот човек и да излезат од стереотипите на просечните машки карактеристики.

Првата работа што им паѓа на жените во врска со мажите е дека тие се плитки. Нив најмногу ги интересира изгледот. Жените многу мразат да ги гледаат високите ковчести фото модели како поминуваат покрај вас, бидејќи вашиот човек сигурно ќе ги забележи. Тој сигурно ќе ги загледа рекламните билборди место да ве гледа вас, а тоа ве лути и дури и ќе ве заболи малку. Треба да знаете дека вашиот човек не се обидува да ве повреди. Мажите едноставно сакаат убави работи, тоа е начинот на кој се наштелувани од раѓањето и тоа не можете да го смените. Жените можат да им досадуваат колку сакаат на мажите заради тоа што гледаат по други жени и се што ќе постигнат е тоа што ќе ги оддалечат од себе.

Жените обично се споредуваат себеси со другите жени што нивните мажи ги загледуваат. Работи како што се: таа е послаба, нејзините усни се пополни, нејзините гради се поголеми, нејзината коса е подолга, нејзините нозе се поубави и тн. Листата е бесконечна, но дами дишете длабоко и смирете се. Знаете ли што е вистинската разлика и што мажите забележуваат? Тоа што таа е нешто ново, што изгледа свежо, неуморно и среќно. Тоа што е дотерана и пред да излезе на билбордот потрошила два часа за да изгледа така како што изгледа. Вашиот човек го интересира убавиот изглед.

0013

Искористете го вашето слободно време за да поработите на себе. Не за да изгледате како фото модел, туку за да промените нешто во вашиот изглед. Најдете фризура и шминка што го истакнува вашето лице. Купете нова облека што е соодветна за вашите години и изглед. Разговарајте со вашата козметичарка и ќе се изненадите колку корисни совети ќе слушнете.

Дали сте ги виделе познатите ѕвезди како изгледаат наутро и без шминка? Тие не се совршени како што мислите вие. Џенифер Лопез има тенка коса и голем задник, Памела Андерсон има огромни гради и кошмар од пластична хирургија на лицето, Линдзи Лохан има нешто повеќе од костур на неа и така натаму. Но тоа не им е битно на мажите. Прашајте било кој просечен маж дали би истерал некоја од нив од својот кревет. Знаете каков би бил одговорот: “По ѓаволите, се разбира неее!“ Сите жени имаат по некоја маана, што значи дека ниту вие не сте многу поразлични од ѕвездите што ги гледаме на телевизија. Се е во тоа како ќе се презентирате и на кој начин ќе го привлечете вашиот човек.

Потрошете малку време за себе девојки. Не морате да бидете многу богати за тоа. Ви гарантирам дека вашиот човек ќе биде повеќе од задоволен да види дека вие трошите пари на вашиот изглед. Направете си козметички третман на лицето, одете на масажа или на аромотерапија, направете си професионален третман на косата и купете си нова облека. Тоа не мора да биде нешто од марката на Џеј Ло, туку било што што ќе изгледа убаво на вас.

Можеби ви звучи глупаво, но кога ќе го правите ова имајте една цел пред себе, а тоа е да изгледате свежо и чисто како фото моделите или актерките. Вашиот човек ќе ве гледа со нови очи, без разлика како вие мислите дека изгледате. Запаметете дека не сите мажи сакаат жена како претходно споменатите. Медиумите ги прават рекламите само за да ви ги земат парите. Нивниот изглед не е универзален, а вашиот изглед треба да биде совршен лично за вас. Ако мислите дека имате вишок килограми на вас, зачленете се во некој клуб за вежбање. Ако навистина сакате, ќе најдете време за тоа.

Ако се потрудите малку околу вашиот изглед, вашиот човек ќе ги гледа другите жени и ќе си мисли “таа нема ништо што мојата го нема…“ Потрудете се вие да бидете една од оние жени по кои мажите ќе се вртат, а вашиот тоа ќе го забележи сигурно.

Прочитајте уште една интересна приказна: Секс пред очите на мојот сопруг
И една исповед: Два кура во пичка
Секси совет:  Како да бидете совршена сопруга