Секси совети

Прстен за пенис

Прстен за пенис

 

Што ако ви кажам дека имам финта со која вашата ерекција ќе биде поцврста и појака од кога и да било, ќе овозможи вашиот сексуален однос да трае подолго, ќе направи во сексот да се чувствувате добро и вие и вашиот партнер (маж или жена) и тоа задоволство нема да ве чини многу? Дали ќе ми поверувате? Треба да ми верувате, затоа што е вистина. Дозволете ми да ви го доловам задоволството од таа едноставна и чудесна направа, наречена „Прстен за пенис“.

Моите авантури со оваа чудесна играчка започнаа многу случајно, со еден едноставен гест од страна на мојата девојка. Мојата девојка носи околу 12 гумени ременчиња околу нејзиниот зглоб како алки. Ми подари една од нив за да ме потсетува на неа кога бевме далеку еден од друг. Еден ден седев и мислев на неа, на последниот пат кога се видовме и бевме заедно, на неверојатниот секс што го имавме и почнав да мастурбирам. Мислев на неа и гледав во алката што ми ја подари. Одеднаш како флеш низ мислите ми проструи една статија што ја имав читано за прстените за пенис и нивната функција. Ја извадив алката од мојот зглоб и ја провлеков од врвот на мојот еректиран пенис до под тестисите. Чувството беше интересно кога тестисите ми се подигнаа кон напред, но алката не беше доволно цврста за да го ограничи протокот на крв од пенисот назад во телото, како што функционираат прстените за пенис. Ставив еден прст во просторот што го имаше внатре во алката и ја превиткав еднаш околу мојот прст и тоа беше доволно за да ја затегнам. Почувствував како мојот пенис станува се потврд и потврд, главичката почна да нараснува, вените почнаа да се истакнуваат и чувствителноста на пенисот ми се зголемуваше. Чувството беше неописливо. Употребував лубрикант додека мастурбирав. Обично кога користам лубрикант при мастурбирање, ејакулирам по 3 до 5 минути. Ова траеше 15 минути и беше со многу силен интензитет. Кога конечно ејакулирав тоа беше со тресење на креветот, стенкање, јачината на оргазмот мислам дека ме отфрли назад кон ѕидот. Тоа беше најсилниот оргазам што сум го доживеал со мастурбирање, ми требаа неколку минути да се соземам и да дојдам при себе и знаев што е следното нешто што треба да го направам.

0024

Уште истиот ден отидов во продавница за секс играчки и купив прстен за пенис. Има различни видови, разни големини, од различни материјали, со вибрации, без вибрации… Се консултирав со вработениот и зедов еден прстен за пенис. Бев нестрплив и го пробав веднаш штом се вратив дома. Беше далеку подобро од алката, значи не ми беше потребен прстот од другата рака за да затегнувам како што направив со алката. Едноставно имав појако и посилно чувство со прстенот за разлика од алката, мислам дека ме креваше нагоре, ме подигнуваше од место.

Следниот пат кога ја видов мојата прекрасна девојка, на лицето имав насмевка која ги издаваше моите прикриени намери. Таа се зашемети од возбуда кога нежно ја легнав на креветот и и ги заврзав очите (тоа зависи од вашата иновативност, но јас високо ви препорачувам било каква друга секси играчка). Го ставив прстенот на мојот еректиран пенис и почекав неколку секунди за пенисот да достигне полн ефект, потоа полека ја ставив главичката на мојот пенис во нејзината уста. Таа сака да го цица мојот пенис и тоа го прави со одреден ентузијазам, но овојпат со нејзиниот јазик го почувствува надуеното главче, испакнатите вени и страста ја совлада. Таа го цицаше мојот пенис со енормна сласт. Го извади превезот од очите, погледна во прстенот и без збор да каже стави кондом на мојот пенис, легна на грб и широко ги рашири нозете. Ние вообичаено сме сензитивни и нежни љубовници, но таа ноќ сексот беше див и не ги контролиравме нашите тела, инстинктот не водеше. Таа доживеа оргазам само со пенетрација без никаква друга стимулација што беше малку невообичаено за неа, а јас уживав во нејзиниот оргазам и моите нагони се засилуваа. Доживеав експлозивен оргазам до толку што таа го почувствува пулсот на мојот пенис. Ја почувствува секоја контура на мојот пенис, секоја вена, тие работи кај нас двајцата резултираа со фантастичен секс и многу интензивен оргазам.

Прстенот за пенис функционира на начин со кој што го ограничува протокот на крв од пенисот назад во телото. Крвта се влева во пенисот низ центарот на оската, но циркулацијата наназад е преку надворешните вени. Со цврсто ограничување на надворешниот дел на пенисот, овозможувате правилен доток на крв, крвта циркулира кон внатре но не и кон надвор. Како што се намалува циркулацијата на крвта така вашиот пенис добива на тврдина и станува се почувствителен.

Постојат различни видови на прстени за пенис меѓу кои можете да бирате. Јас ги избрав они што се од ултра мек силикон или меко желе, тие се растегливи и лесно се прилагодуваат и адаптираат на пенисот, и исто така лесно се отстрануваат по ејакулацијата и практично невозможно е да ви се заглават, или да имате било какви контраиндикации. Исто така постојат некои видови кои се направени од тврда пластика или метал и тие си имаат одредени специфики во аплицирањето. Со кој било вид на прстени ќе го постигнете посакуваниот ефект ако го оспособите коректно и се држите според упатството. Вашиот прстен за пенис ќе ги задоволи вашите сексуални фантазии.

Сексот е прекрасен, тој е добар и без додатни „ѕвона и свирки“, но ако сакате да ја надминете монотонијата во вашите сексуални односи и да пробате нешто ново и ефективно, и многу е битно тоа што нема да ве чини скапо, мојата препорака би била прстен за пенис.

Прочитајте уште една интересна приказна: Го извади курот од нејзиниот раширен анус
И една исповед: Два кура во пичка
Секси совет: Како да мастурбирате дома