Секси совети

Проблеми со голтање пенис

Проблеми со голтање пенис

 

“Длабоко грло“, односно голтање на пенис, е често споменувана работа во еротските приказни и често гледана во порно филмовите, но на повеќето девојки (и момчиња), им е прилично тешко да ја направат. Делумно проблемот е во чувствителноста на грлото и рефлексот на повраќање, а делумно во стравот (и реалноста) од тоа да не можеш да дишеш со кур напикан длабоко во грлото. Како и да е, возможно е, а поголем број од мажите (барем оние со кои сум била јас), признаваат дека тоа им е омилена работа за време на сексот (на поприлично долгата листа омилени работи).

Проблеми со голтање пенис ? Прво нешто што можете да го направите, е да вежбате. Тоа може да е со банана, но не е неопходно, а можете да вежбате и со својот прст или со четката за заби. Секој пат кога си ги миете забите, исчеткајте си го јазикот сосема длабоко, додека рефлексот не почне да ви алармира. Постојаното предизвикување на рефлексот, на крајот ќе го направи помалку чувствителен и ќе ви дозволи да пикате објекти понатаму и понатаму во вашето грло. Предноста на користење на прстот, е тоа што точно ќе дознаете каде е вашата чувствителна зона.

Друго нешто е тоа што кога цицате, рефлексот се олабавува. Значи, треба да го правите токму тоа, да цицате и да голтате. Како и да е, одвреме навреме морате да дишете, така што ќе мора да ја направите оваа процедра повеќе пати. Дишењето е многу важно, доколку немате доволно воздух, најверојатно ќе се задавувате и ќе повратите. Исто така доколку се обидувате да го проголтате курот и се борите за воздух, големи се шансите дека ќе проголтате воздух, така што тоа ќе го вознемири вашиот желудник и ќе ве натера повторно да повратите. Ова не е многу пријатно, ниту за вас, ниту за вашиот партнер.

0016

Работете на тоа. Почнете така што полека ќе го излизгате пенисот, дотаму до каде што можете, потоа извлечете го веднаш штом ќе почувствувате гадење. Направете го тоа повторно, и повторно, обидете се да го пикнете малку подлабоко секој пат. Одморете се доволно меѓу секој обид. Немојте да почнете додека сеуште ви е лошо, почекајте некој момент, а потоа обидете се повторно. Вежбањето ќе ви даде самодоверба, половината од оваа работа е правилното размислување. Доколку мислите дека можете, најверојатно ќе успеете. Доколку мислите дека е невозможно, тогаш, читајте и понатаму.

Пробајте друга поза. Првиот пат кога јас успеав да му го голтнам целиот кур на моето момче, тоа беше во позата 69. Во таа поза, грлото е свиткано толку како вагината и врвот на пенисот не ја допира многу точката на гадење. Еден начин да се направи ова е да бидете одоздола во поза 69. Бидете сигурни дека сте доволно релаксирани кога се обидувате, бидејќи ако сте напнати, тоа нема да ви успее.

Најважно од се е: ОСИГУРАЈТЕ СЕ ДЕКА МУ ВЕРУВАТЕ НА ВАШИОТ ПАРТНЕР. Личноста што е прикачена за курот што го голтате, доколку е одозгора, може да биде опасно за вас. Тој од возбуда и задоволство може да заборави дека ви го затвора доводот на воздух. Доколку ви се случи тоа вам, кратко и доволно силно плеснете го по задникот. Така ќе му го привлечете вниманието. Друг начин да го направите тоа полесно е вие да легнете на грбот, а партнерот да клекне врз вас. Така рацете ќе ви бидат слободни и ќе можете да го контролирате неговото движење со колковите. Овие позиции се многу полесни од традиционалната поза “на колена пред него“, но сепак морате да го ослободите и релаксирате грлото.

Доколку вашиот рефлекс на гадење е сепак премногу чувствителен, или вашиот партнер премногу голем (дај Боже), постојат гелови на пазарот кои ќе ви помогнат. Можете да ги нарачате преку интернет и верувајте дека вршат работа. Доволно е мало количество да капнете на вашиот среден прст, да го ставите на вашиот јазик и потоа да проголтате. Анестетикот ќе го направи вашето грло помалку чувствително за околу 45 минути.

Тоа е тоа! Вашиот рефлекс ЌЕ ГО СНЕМА за поприлично долго време. Јас бидејќи бев нетрпелива, си чувам до креветот доста големо шише од таков гел со вкус на цимет. Добрата страна е тоа што не остава никаков вкус потоа и секогаш кога ќе сакам да го почестам моето момче со нешто специјално, го користам.

Ви посакувам среќа на сите вам и изненадете ги вашите партнери со прекрасно пушење!

Прочитајте уште една интересна приказна: Подарок вибратор за сопругата
И една исповед: Ебење со американски кур
Секси совет: Како да ја засладите спермата и вагиналните секрети