Секси совети

Анален секс

Анален секс

 

Сфаќам дека многу мажи уживаат во тоа да бидат приматели на анален секс исто како и жените,
но за да го направам овој текст поедноставен и полесен за сфаќање, ќе ја ставам жената како генерален примател. Без навреда кон момците!
Значи, решивте да имате анален секс за прв пат? Како прв чекор што го превземате, е овој што го отворивте овој напис за да добиете неколку корисни информации за успешен анален секс. Желбата за анален секс е сосема нормална работа. О.К. секогаш ќе има некои луѓе што ќе се намуртат на оваа идеја или ќе мислат дека тоа е одвратно, но не им дозволувајте да ви ја сменат перцепцијата на нештата, или да ви ја изладат желбата.

Аналниот секс може да биде неверојатно задоволство и за примателот и за давателот. Сплетот на нервите што се наоѓа околу чмарот, дава интензивно задоволство што може да се почувствува само при аналниот секс. Како и да е, аналниот секс, не е нешто што може туку така да се направи одеднаш. Доколку примателот никогаш не учествувал во никаква анална игра, може да му требаат од неколку дена, до неколку недели, за да се спреми и да прими нешто толку големо колку пенис или дилдо.

Постојат неколку клучни работи што треба да ги знаете за да го изградите вашиот пат до аналниот секс. Не е потребно секому да го помине секој чекор, но во секој случај корисно е да ги знаете, со цел да го направат аналниот секс што повеќе уживателен. Анален секс? Да!

0017
1. Релаксирање. Најважно од се за успешна анална игра, е да се релаксирате. Без разлика колку е возбудена, доколку девојката е напната, кога ќе дојде време за пенетрација, нема да ужива онолку колку што треба. Многу работи можете да превземете за да ја релаксирате и да ја припремите. Тивка музика, чаша вино, дури и топла бања пред односот може да ги ослободи и релаксира нејзините мускули. Еротската масажа може да биде добредојдена исто така.
2. Возбудување. Голем чекор за олеснување на патот кон аналниот секс е возбудата. Немојте веднаш да целите кон нејзиниот анален отвор. Обичната предигра е неопходна пред аналната игра. Галете и ги и милувајте и ги градите и брадавиците. Употребете ги прстите, употребете ги усните, насекаде. Доведете ја до оргазам еднаш или двапати.
3. Лубрикант. Аналниот канал не е како вагиналниот. Тој не се навлажнува сам од себе, затоа ќе ви треба лубрикант во туба. Употребете голема количина. Дури и ако пенетрирате само со малото прсте во нејзиниот анален отвор, употребете лубрикант. Дури и ако мислите дека сте ставиле доволно, турете уште малку. Кога се работи за анални игри и анален секс, никогаш не ви е доволно лубрикант. Се прашувате каков лубрикант да употребите? Било кој густ лубрикант (на водена база или силиконски), или лубрикант во вид на гел ќе заврши работа. Колку погуст е лубрикантот, тоа значи дека подолго време ќе навлажнува. Една од предностите на силиконските лубриканти, е таа што се обновува и станува лизгав само со неколку капки вода. Вазелинот не е добар доколку употребувате презерватив, бидејќи може да го скине, а тоа не е нешто што го посакувате доколку практикувате безбеден секс.
4. Прочистување. Не е неопходно да се прави клизма пред секоја анална игра или анален секс. Навистина, не е неопходно. Некои двојки го преферираат ова бидејќи сакаат да бидат сигурни дека нема да налетаат на неочекувани фекални материи, но тоа не е нешто што морате да го направите по секоја цена. Доколку девојката ги испразнила цревата претходно тој ден, најверојатно не мора да се грижите за тоа. Доколку сепак се одлучите за клизма, употребете чиста вода. Не употребувајте никакви хемикалии што не ви се неопходни. Исто така, направете ја клизмата два часа пред испланираната анална игра, во спротивно може да биде непријатно за девојката.
5. Вежбајте до пенетрацијата. Како што назначив претходно, не можете едноставно да и го пикнете курот во газот. Најдобар начин да почнете да си играте со аналниот отвор е додека орално ја задоволувате. Јазик околу чмарот предизвикува небесно чувство и навистина помага да се отпуштат надворешните прстени. Ова можете да го постигнете и со навлажнет прст со лубрикант. Едно нешто е важно да се напомене: бидете сигурни дека ноктите ви се исечени и немате остри рабови. Внатрешното ткиво е многу чувствително и лесно се разранува.
Немојте да навалувате сосила. Дозволете и да се навикне на фактот дека има нешто во аналниот отвор. Кога ќе се релаксира, тогаш можете полека да навлезете во неа. Почнете полека, со еден прст, додавајќи уште еден и внимавајте на нејзините сигнали. Ќе знаете кога ќе почне да ужива и кога можете да продолжите понатаму. За да остане релаксирана, играјте си со нејзиниот клиторис.
Потоа, можете да продолжите со дилдо, или со вашиот кур. Некои правила тука се повторуваат, што значи, употребете повторно голема количина на лубрикант. Почнете да навлегувате со врвот, многу полека, дозволувајќи му на чмарот самиот да се отвори малку по малку. Кога веќе сте внатре, застанете за момент за таа да се навикне на фактот дека има кур во чмарот, а потоа почнете полека да се движите, само доколку таа е спремна за тоа.
Едно нешто е многу важно: немојте да и пикате прсти, играчки, или кур во пичката доколку тоа претходно било во нејзиниот анален отвор. Тоа може да и навлече сериозна инфекција. Доколку сте носеле презерватив кога сте ја ебеле во чмарот, тогаш, се разбира морате да го замените со друг ако планирате да ја ебете во пичката. Се друго мора да биде темелно исчистено по аналниот секс, пред да и го пикнете во пичката.
Неудобноста при аналната пенетрација не е ретка. Се додека не ја боли, пече или разранува, таа може да земе воздух неколкупати, да се отпушти и потоа да продолжи. Но сепак, доколку во било кое време почувствува болка и ви рече да застанете, направете го тоа. Болката е начин на телото да ви каже дека нешто не е во ред. Не морате веднаш да се откажете за секогаш и да се разочарате. Вратете се на предиграта. Возбудете ја уште повеќе, дури доведете ја до оргазам и потоа обидете се повторно.
Се надевам дека овој напис ќе им помогне на оние кои се заинтересирани за анален секс и на кои им требаат повеќе информации. Ви посакувам среќа на сите вам, експериментатори во аналниот секс и имајте многу забава.

Прочитајте уште една интересна приказна: Црна напалена слива ми ја излижа пичката
И една исповед: Од нејзината пичка капеше сперма
Секси совет: Проблеми со голтање пенис