Секси совети

Како да уживате во сексот исто како и мажите

Како да уживате во сексот исто како и мажите

 

Еј дами! Ви се случило ли некогаш следново: вашиот партнер доаѓа дома доцна навечер и веднаш
почнува да ве пали и да се обидува да води љубов со вас, а вие воопшто не сте расположени? За жал, повеќето жени се плашат од оваа ситуација поради еден едноставен факт.Некои жени не уживаат во сексот како мажите. Ги сожалувам, бидејќи јас сум жена на која никогаш не и е доволно секс. Затоа, јас сум тука да ги спасам душите на тие кутри жени. Како да уживате во сексот исто како и мажите ?

Првиот чекор е да не размислувате за вас околу пет секунди. Ќе ви го разјаснам ова, бидејќи знам дека половина од вас ќе ја препрочитаат претходната реченица и ќе мислат дека не виделе правилно. Она што го мислам е, да не размислувате за тоа како изгледа вашето тело. Можеби мислите дека вашите цицки се премногу мали, или стомакот ви е виснат… верувајте ми, вашиот маж тоа не го забележува. Освен ако не ви излегла уште една глава од рамењата, вашиот маж размислува само за тоа како да ве гали по целото тело и како ви ги цица брадавиците (без разлика на тоа на какви цицки се прикачени). Овој тип на одвратност кон нашето тело, е многу вознемирувачка. Ако вие и вашиот партнер се обидувате да поминете жешка ноќ, а вие сте премногу зафатени со размислување за вас, ќе пропуштите многу важен дел од сексот, а тој ќе го забележи тоа. Затоа, ве молам, оставете ги настрана глупостите за момент и релаксирајте се.

Втор чекор: Допир. Многу од нас девојките мислиме дека нашата работа е да се качиме одозгора и да јаваме. ПОГРЕШНО! Освен тоа, зарем вие сакате да ја вршите целата работа? Вистина, најголемото задоволство е додека тој е навлезен во вас, но сте забележале ли дека момците не сакаат само да скокате со раширени раце. Обидете се да го гребете нежно по градите и рамениците кога ќе ви погоди некоја навистина чувствителна точка. Тој ќе ужива, а и вие исто така. Тоа е целата поента на имање секс, нели? Допрете го, по ѓаволите!

0018
Трето… и немојте да се смеете на ова, претварајте се дека сте порно ѕвезда. Добро, немојте баш да му кажете дека сте порно ѕвезда, бидејќи веројатно тој ќе ве исмее. Но, сериозно, мислете си во главата дека се ебете со некој навистина жежок порно пастув. Мислете си дека имате способност да го натерате да клекне и да ве моли за секс. Доколку мислите за вас дека сте жешка и секси, самодовербата што ја емитувате ќе ве направи навистина жешка и секси и ќе имате страшна вечер. Не велам дека навистина треба да гледате порно филм и да правите точно како што прават тие, тоа значи дека ви фали имагинација. Правете се дека имате некои специјални движења, за кои тој “умира“ и ќе ви се допадне кога тој ќе ја зафрли главата и ќе почне да стенка.
Четвртиот чекор е да успорите. Премногу жени “трчаат“ до оргазмот. Не знам што се случува со вас дами, но вие водите љубов како да се тркате со саатот и се обидувате да го срушите рекордот или нешто слично. Денес (или вечерва), вие сте со вашиот пастув, а тој не сака да сврши толку бргу како вас. Ако успорите малку, сексот ќе ви биде многу подобар и вашиот оргазам ќе биде неверојатен. Не можете да постигнете ништо со трка за рекордот, па затоа, зошто да се обидувате да го “надебете“ саатот?
Петтото и најочигледно нешто е, зошто не се обидете да пробате нови работи. Постојат и други пози освен онаа мисионерската, или вие одозгора. Има многу пози што можете да ги пробате, а да не сте јога мајстор за нив. Земете ме мене за пример, јас сум најмалку флексибилната жена на светот, а јас и моето момче никогаш немаме “слаб“ секс. Мојата омилена позиција (иако малку тешка за постигнување), е кога тој ќе ме притисне на ѕидот, со моите нозе околу неговата половина. Да смените неколку пози за време на сексот може да ви одземе малку време, но кога ќе се обидете, ќе видите дека вреди.
Дами, тоа се најважните чекори што треба да ги превземете. Знам дека секоја жена е различна, но речиси можам да ви гарантирам дека ако се обидете да ги направите сите (барем овие сите) чекори, ќе обожувате да се ебето со него, исто како и тој. Сексот никогаш не треба да биде здодевен. Затоа, немојте да се претворите во домаќинка.

Прочитајте уште една интересна приказна: Сакам да гледам додека сопругата се ебе со друг
И една исповед: Подготвена пичка за кур
Секси совет: Анален секс