Секси совети

Како да ја засладите спермата и вагиналните секрети

Како да ја засладите спермата и вагиналните секрети

Во читањето и пишувањето на еротски приказни, наидуваме на многу различни описи на вкусот на телесниот секрет.

Описот на вкусот обично зависи од ограничената можност на авторот да ги најде вистинските зборови за да го опише уникатниот вкус на спермата и вагиналниот секрет.

Очигледно, вкусот на спермата и вагиналниот секрет, варира од личност до личност, а исто така и кај една личност од ден во ден, зависно од многу фактори, меѓу другото и од храната што ја јаде. Бидејќи сите телесни секрети зависат од храната што ја јадеме, значи и вкусот на спермата исто така зависи од тој фактор.

Како да ја засладите спермата и вагиналните секрети ?

1. Пушењето на цигари или марихуана и пиењето алкохол ќе им даде горчлив вкус на телесните секрети.

2. Јадењето на црвено месо, аспарагус, брокули, спанаќ и некои витамини ќе им даде остар или солен вкус на секретите.

3. Млечните продукти, како сирењето и млекото исто така ќе им дадат солен вкус.

4. Јадењето само зеленчук (сем оние од семејството на зелки, т.е. карфиол, аспарагус и брокули), особено целерот, ќе им даде на телесните секрети помек вкус.

5. Јадењето магданос и целер, кои содржат голем процент на хлорофил, ќе ги направат телесните секрети послатки.

6. Зачинетата храна со цимет, ментол и лимон, исто така ги прават секретите послатки.

7. Јадењето овошје, особено ананасот, папајата, дињата, мангото, јаболките, грозјето и малините, исто така можат да ги направат телесните секрети послатки. Големото количество шеќер што го содржат овие продукти, може да го анулира горчливиот вкус што се создава при пиење алкохол, или пушење цигари.

0015

Друг начин да го подобрите вкусот на вашиот телесен секрет, е да пиете многу вода, која ги исфрла токсините од вашето тело. Како што потцртавме претходно, избегнувајте да јадете црвено месо и јадете многу зеленчук. Протеините земајте ги во вид на пилешко или мисиркино месо, кои се многу полесни од црвеното.

Некои луѓе тврдат дека рибата може да им даде непријатен вкус на телесните секрети, но истражувањето вели дека тоа може да варира од личност до личност. Пред да ја отстраните рибата од вашето мени, проверете го нејзиниот ефект врз вашиот телесен секрет, бидејќи рибата е важен дел од здравата исхрана.

Избегнувајте брза храна, бидејќи е полна со хемикалии и конзерванси, кои можат да делуваат на вашиот телесен секрет.

За жените, диетата има голем ефект на вкусот на нивниот вагинален секрет, но пред се хигиената и чистотата на вагината е најважен фактор. Генерално, вагината на жената има киселински ПХ фактор од 3.8 до 4.5. Било што, што го нарушува тој фактор, може да го доведе во прашање здравјето на вагината, а со тоа и вкусот на вагиналниот секрет. Обичните сапуни имаат киселински фактор од 7.0 до 14 и со тоа можат да доведат до инфекција. Прекумерно миење може исто така да доведе до вагинална инфекција.

За жените е најважно да ја го одржуваат ПХ факторот меѓу 3.8 и 4.5. Особено јак вкус или мирис, е показател дека нешто не е во ред и дека може да се работи за некаква инфекција.

Значи, еве ви неколку совети за тоа како да го разубавите вашиот орален секс. Уживајте.

Прочитајте уште една интересна приказна: Искуството на русинката Лилја
И една исповед: Го стави прстот на мојата пичка и го лизна
Секси совет: Како да го разберете вашиот човек, вашиот сопруг