Glow shimmer body cream Светкава крема за кожа со пријатен мирис 250 ml.

Број на артикал: 17243

890 ден

Glow shimmer body cream е светкава крема за тело со нежен и сензуален мирис. Формулиран со кокосово масло, екстракт од морков и масло, и други богати состојки кои ја негуваат и помагаат во спречување на сувост, додека убавината на вашата кожа е зајакната со возвишениот прозрачен ефект.

Начин на употреба: Добро протресете пред употреба. Нанесете количина на телото со нежна масажа. Секојдневна употреба. Повторно нанесете ако е потребно.

Мирис: Горни ноти: овошje, кокос | Средни ноти: ориентални, орхидеи од ванила | Основни ноти: Gourmand, Creamy, Musky

Состав: Вода, глицерин, етилхексил стеарат, глицерил стеарат, изохексадекан, c12-15 алкил бензоат, цетеарил алкохол, масло кокос нуцифера, глицерил стеарат цитрат, диликови флогопит, акрилати/c10-30 кросполимер алкил акрилат, семе helianthus annuus масло, бутилен гликол, аминометил пропанол, етилхексилглицерин, динатриум едта, екстракт на листот гинкго билоба, пентаеритритил тетра-ди-т-бутил хидроксихидроцилат8,19777 7491, линалул, кумарин, лимонен, бета-каротен, даукус карота сатива екстракт од корене, масло семе на даукус карота сатива, алфа-изометил јонон, калај оксид, бензил бензоат, натриум метабисулфит, аскорбил палмитат, токоферол.

Содржина: 250мл.

Apple Shopping Event

Hurry and get discounts on all Apple devices up to 20%

Sale_coupon_15

Опис на производот

Payment Methods:

  • Подигање од продавница или блиску до продавницата

Истиот или следниот ден.

Бесплатно

  • Брза достава за Скопје

Истиот или следниот ден.

150 ден.

  • Достава по Еко логистик за цела Македонија

До база за утре, до дома  за 3 дена.

150 ден.

  • Достава до Косово и Албанија

4-7 работни дена.

7-9 евра.

  • Можност за анонимно нарачаување

Ставете измислено име или само XXX во полето за име 

  • Warranty 1 year
  • Free 30-Day returns

Ние ја штитиме вашата приватност

Купувањето од кај нас е 100% задоволство!

Вашите лични податoци се целосно заштитени!

 Ви гарантираме безбедно купување!

Оваа страница користи екриптиран https:// код и е целосно сигурна да направите нарачка!